Recenzja zabawki kreatywnej Patyczaki

Smok Obibok” z „Gier i zabaw” tym razem konstruuje, a my zastanawiamy się, czy umieścić produkt ciągle jeszcze w kategorii gier edukacyjnych czy już klocków i zabawek kreatywnych.

Patyczaki” z pozoru wydawały się być zwykłymi patyczkami – takimi, jakie możemy zakupić za grosze w każdym sklepie z artykułami szkolnymi, a okazały się całkiem solidne i nie-byle-jakie, ponadto może nawet bardziej przypominające plastikowe nabieraczki do lodów niż tylko ulepszone wykałaczki.

Zestaw zawiera 4 kolory budulca, po 12 sztuk w barwach: niebieska, zielona, żółta i czerwona rozmiary pokaźne, gdyż aż 1,5 cm szerokości na ok. 12 cm długości. Każda taka plastikowa deseczka jest całkiem wytrzymała, próbowaliśmy wyginać i nic się nie połamało, oczywiście każdy materiał ma swoją granicę, więc lepiej nie przesadzać z testowaniem. Do kompletu otrzymujemy jeszcze 8 dwustronnych plansz i kartonik do wyklejania z nalepkami na osobnym arkuszu.

Kolory tła dla każdego z projektów oznaczają poziom skomplikowania wzoru: różowe, niebieskie i żółte to kolejność od najłatwiejszych do najtrudniejszych prac. Kształty i kolory oraz ułożenie muszą się zgadzać ze schematem.

Młodsze dzieci zaczynają układanie bezpośrednio na planszy stawiając elementy dokładnie na obrazku, kolejne już bardziej złożone dzieła zaprezentowano w miniaturze.

W instrukcji znajdziemy wiele pomysłów na wykorzystanie zabawki i co ciekawe, nie tylko do budowy. „Patyczaki” przydadzą się do nauki liczenia czy wcześniej jeszcze do identyfikacji kolorów. Odrysowane można ozdabiać własnymi dodatkowymi malunkami i tworzyć niepowtarzalne, indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb artystyczne dzieła. W parze możemy pokusić się o jeszcze bardziej kreatywną zabawę – samodzielnie wymyślamy wzory, a druga osoba je kopiuje, następnie zamieniamy się rolami.

Inne idee, to użycie rekwizytu w formie pałeczek do wystukiwania rytmu, zastępnik dla bierek, do układania strzałek w grze w podchody, użycie w formie półproduktu dla artystów.

Jest to prosta, dobrej jakości zabawka, która posiada wiele zastosowań. Idealna pomoc dydaktyczna w przedszkolu. Mocno rozwijająca, fascynująca dla plastyka i małego architekta.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Patyczaki – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!