Recenzja gry karcianej Popkultura Kieszonkowiec rozrywkowy

Od pewnego czasu wyraźnie widać, że seria „Kieszonkowiec” modyfikuje w kierunku nieco bardziej rozrywkowych produktów. Opisy zaczynaliśmy od języka angielskiego czy matematyki, potem były zagadki logiczne, a teraz teorie spiskowe i ciekawostki ze świata kultury masowej, zwaną popularną. Generalnie to dobrze, ponieważ wydawca zaspokaja zarówno potrzeby edukacyjne, ale też relaksuje. Quizowi wychodzi to tylko na plus, ponieważ odpytywanie nie jest przyjemne, a w tym przypadku przypomina ploteczki o gwiazdach i przywdziewa formę dialogu pomiędzy bliskimi przyjaciółmi.

Celebryci, muzyka, filmy, sport i polityka” – ta ostatnia w szczególności w postaci skandali i afer łóżkowych odpowiada nam najbardziej kiedy wesoło trajkotamy z koleżankami. Teraz możemy zabłysnąć wiedzą, zaciekawić nasze rozmówczynie i pokazać, że wiemy! A poznamy bardzo wiele, gdyż jedna talia to aż 162 pytania quizowe.

Z przyjemnością powiemy wam, że patronujemy temu wydaniu i jest z czego się cieszyć, ponieważ to bardzo ładna gra zawierająca ogrom sensacyjnych wiadomości i nowinek, przynajmniej dla nas. Najbardziej wciągnęły nas niedawno opisywane „Teorie spiskowe”, bo było tam wiele o intrygach, prowokacjach, tajnych porozumieniach czy zmowie przeciwko społeczeństwu, ale najbardziej medialne, związane z kulturą radia, prasy i telewizji są te opisywane dzisiaj karty.

Na każdej karcie znajdziemy trzy numerowane pytania, są też 2-3 symboliczne, miniaturowe rysuneczki i jasne, nieprzeszkadzające w odczycie tło z dominującą bielą. Pytanie w dymku, przypomina wypowiedź komiksowej postaci, odpowiedzi zamknięte z wyborem pomiędzy a-b-c. Na odwrocie karty znajdziemy poprawną odpowiedź, ale nie jest to samotna litera, a całkiem sporej długości tekst informacyjny, który zaciekawi nawet największego malkontenta.

Podoba nam się, że odpowiedzi są odrobinę złośliwe, cyniczne, a może nawet lekko irytujące, przykładem niech będzie chociażby informacja o Joeym z serialu „Przyjaciele” bo, i tu cytat „Grający go aktor Matt LeBlanc swoją karierę zaczynał bowiem w erotyku o wdzięcznym tytule Pamiętnik Czerwonego Pantofelka. Niestety doświadczeń tych nie dane mu było wykorzystać na planie…” Świetne jest to krytyczne, lekko zaczepne i pieprzne- niestety!

Teksty są również momentami całkiem ostre, jak działania paparazzich śledzących roznegliżowane gwiazdki odzierane z ich prywatności – taka gra wąż z pierwszych telefonów marki Nokia była i tu spisane z karty „wciągająca jak heroina”.

Najważniejsze w tym quizie i najbardziej wciągające są odpowiedzi, a te są barwne i ekscytujące, a przy tym arcyciekawe, a wszystko to dlatego, że demaskują sekreciki gwiazd, drwią z artystów, nie odkładają na bok tematów intymnych, bo tabu w ploteczkach i popkulturze nie funkcjonuje. Szeptanka i bzdurna tematyka naprawdę jednak uzależniają, jak przytoczony wcześniej narkotyk, ale przy tym również wspaniale odprężają, a to jest nam potrzebne do regeneracji sił i odbudowy dobrego samopoczucia, bo humor i zabawa od zawsze wspierały nas w trudnych chwilach.

Z uwagi na charakterek pytań i przede wszystkim wesołe odpowiedzi, oraz naszym zdaniem, odrobinę filuterną redakcję tekstów – produkt znakomicie sprawdzi się podczas różnego rodzaju młodzieżowych imprez. Stylowo odrobinę przypomina zabawy typu „prawda czy wyzwanie”, takie luźne skojarzenie…, miłego wieczoru!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD

Film: Popkultura Kieszonkowiec rozrywkowy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!