Recenzja gry Czekolada i Cukierki Dzieci kontra Rodzice

Właśnie popijam kawkę, żeby skupić się na pisaniu, ale ciągle nie potrafię tak do końca, ponieważ posmak słodkości idealnie mi pasuje do głębokiego aromatu mielonych ziaren. Czekoladki to błogostan i ukojenie, cukier dający krzepę i energię, rekompensata za wszelkie przykre chwile, których doświadczyliśmy. Najnowsza gra od wydawnictwa Kangur przeniesie was w świat cukiernictwa oraz czekoladek, a także rekordów Guinnessa, bo torty i ciastka potrafią być bardzo okazałe! Zapraszam serdecznie, a kojarzy mi się wyjątkowo literacko, z Willy Wonka i jego fabryką czekolady!

Krótko o zasadach, które w tych produktach są niezmienne, a potem dłużej o tematyce, ponieważ okazuje się naprawdę pyszna.

Seria „Dzieci kontra Rodzice”, tytuł odnoszący się do produktu to „Czekolada i cukierki”, chociaż nam bardziej pasowało by „czekoladki i ciasteczka”. Dwie talie – dla rodziców i dzieci w wieku od 6 lat. Pytamy się na przemiennie, aż któryś z graczy zdobędzie piątą poprawnie odgadniętą kartę. Na każdej znajdują się trzy pytania, a właściwa odpowiedź zaznaczona jest pogrubioną czcionką. Są także dwie karty „pułapki”, czyli oddanie kolejki przeciwnikowi. Pytania zamknięte z wyborem a-b-c oraz tak-nie.

Rodzice pytają dzieci” to podstawy produkcji czekolady i deserów, informacje o składnikach, tłumaczenia odnoszące się do źródeł pochodzenia, prawidłowego podania, nazw i kształtów oraz wyglądu wyrobów, opakowania, okazyjnych dni degustacji, a nawet słodkie odniesienia do literatury i kultury regionów.

Dzieci pytają rodziców” to dodatkowo dane statystyczne o konsumpcji, liczeniu kalorii, projektach logotypu, ciekawostki z historii słodyczy, efekty spożycia, pochodzenie składników, wagi i rekordy. Pytania są bardziej szczegółowe i dlatego też odrobinę trudniejsze.

Najciekawsze pytania to te najbardziej egzotyczne. Nas zaciekawiły poniższe. „Czurczchela to deser powstający z orzechów i winogron. Z jakiego kraju pochodzi?”, „Co oznacza nazwa rachatłukum (przysmak z Bliskiego Wschodu)?”, „Croquem to tradycyjny francuski tort weselny. Z czego jest zrobiony?”. Inna sprawa to, że w życiu byśmy nie połączyli boczku z czekoladą, a jednak się da! Wszystkie rekordy zdumiewają i zaskakują, bo to w końcu sukcesy na światową skalę- może trzeba napisać miarę!

Drobny mankament – pojedyncza karta była u góry pobrudzona – rozmazany czarny tusz.

Wersja popularnej gry dla wszystkich kochających słodkości. Pragnących zaskoczyć znajomych specjalistyczną- wyszukaną często wiedzą. Spragnionych wykwintnych odkryć degustacyjnych, a więc chętnych na testowanie ciekawych odmian wyrobów do skosztowania w kraju i za granicą. Interesujących się cukiernictwem od podszewki i obawiających się zawartości spożywanych wyrobów. Warto zagrać, ponieważ tematyka zachęca.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Czekolada i Cukierki Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!