Recenzja gry Kamera Akcja! Kieszonkowiec filmowy

Ostatnie opisywane przez nas „Kieszonkowce” są wybitnie rozrywkowe i naszym zdaniem zmiana ta jest bardzo pozytywna, ponieważ poszerzamy wiedzę z danej kategorii- najczęściej specjalistycznej, a zatem rozwijamy się, czemu towarzyszy pyszna zabawa obniżająca stres związany z typową nauką przedmiotów w szkole.

Kieszonkowiec filmowy” obejmuje zagadnienia opisane z przodu opakowania, a więc „filmy, seriale, aktorzy, reżyserzy”, ale tak naprawdę jest tego znacznie więcej, gdyż jest jeszcze historia kina, nagrody i muzyka filmowa, animacje, nazewnictwo.

To, co nas ogromnie ucieszyło w „Kamera Akcja!” to to, że ten quiz odpręża! Uczenie się męczy i budzi w ludziach nerwowość, gdyż czujemy własne braki w wykształceniu, co może obniżać nasze poczucie wartości. Te pytania sprawiły nam ogromną radość, spowodowały pojawienie się uśmiechu na twarzy, przypomniały treści słynnych filmów, przybliżyły sylwetki aktorów, były też wspomnienia związane z organizacją wyjścia do kina (kolejki po bilety) czy pamiętnymi spotkaniami przed telewizorem. A najlepsze jest to, że nawet jeśli nie znaliśmy odpowiedzi – nie przejmowaliśmy się, gdyż to informacje o niskiej wartości poznawczej, przynajmniej w „poważnym”, „wyedukowanym świecie”.

Na każdej karcie znajdziemy trzy pytania i odpowiedzi od a do c. Karty zdobi klisza filmowa i klaps filmowy, czyli typowy gadżet reżyserski. Są też drobne, niepozorne obrazki – raczej schematyczne, jakby rysowane ołówkiem i kolorowane kredkami.

Najciekawsze informacje odnajdziecie na odwrocie karty, czyli odpowiedzi. Są to dłuższe teksty i co istotne, nie tylko odnoszące się do poprawnego wskazania, ale również do pozostałych punktów, jeśli te zawierają się w omawianej tematyce. Czytaliśmy je z wypiekami na twarzy i niegasnącą pasją poznawania i odkrywania.

Pytania są różnego rodzaju, obejmują cytaty z filmów, opisy słynnych scen, obsadę aktorską. Dotyczą fikcyjnych bohaterów, tłumaczenia tytułów, rozwoju kariery aktorów – także poza branżą filmową. Odnoszą się do reżyserii, miejsca akcji, nagród, inspiracji dla powstania obrazów, piosenek i kompozytorów, techniki filmowej, terminów kinowych, książkowych pierwowzorów, a nawet inwestycji w studia filmowe! Kroki milowe w historii kina to oczywiście podstawa. Spora część pytań traktuje o relacji pomiędzy aktorami oraz filmami i tu my szukamy powiązań.

Gra będzie świetnym poradnikiem informującym, które obrazy warto jeszcze obejrzeć, aby nie stać się filmowym ignorantem lub dyletantem. Należy jednak uważać, ponieważ czasami zdradza zakończenia filmów lub ujawnia istotne dla fabuły kwestie.

Pasjonuje nie tylko miłośników kina, a my kochamy filmy, zatem tym bardziej jest to quiz dla nas!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD

Film: Kamera Akcja! Kieszonkowiec filmowy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!