Recenzja klocków Autobus II Blocki Transport

Przed wami drugi z autobusów od klocki Blocki z serii „Autobusy Transport”. Jest to zestaw składający się z 364 elementów i nazwany „Autobus II”. Wcześniej mieliście już okazję oglądania u nas „Autobusu przegubowego”, który jest jednym z najlepszych kompletów tej marki oraz posiada oświetlenie z wmontowanej baterii. Jaki będzie ten zielony autobus? Zapraszamy do recenzji.

Jest to pojazd raczej turystyczny, z lukami bagażowymi, wysokim oszkleniem z przodu oraz pozbawiony zginanego połączenia na środku. W porównaniu z autobusem przegubowym, nie dostajemy elektrycznego oświetlenia, ale jest za to przystanek autobusowy z poczekalnią dla ludzików oraz kasą sprzedaży biletów.

Proces budowy przebiega od podwozia po dach, czasami obracamy model z jednego boku na drugi kiedy montujemy podłużne, poziome oszklenia. Z jednej strony pojazdu podwójne uchylne drzwi, z drugiej otwierany schowek na bagaże. Z tyłu wygodnie odczepiana pokrywa, pod która schowano silnik. Wewnątrz imitacja toalety, siedzenia z tyłu na pace oraz naprzeciwko drzwi, dwie gaśnice i dwie walizki na wyposażeniu.

Całkiem sporo tutaj naklejek, które samodzielnie łączymy z klockami: cztery z jednej strony, trzy z drugiej, plus tablice rejestracyjne oraz oznaczenie kasy na stacji. Całość uzupełniają trzy chłopki – kierowca, kasjer oraz pasażer.

Przednie lusterka boczne są ruchome, dach łatwo odczepiany, jednak z błędem, ponieważ zabrakło 4 klocków.

Nie wiemy, czy to tylko w egzemplarzu pokazowym, bo może wypadło w transporcie – opakowania nie są foliowane, a boki pudełka zwyczajowo zaklejane taśmą samoprzylepną, natomiast komponenty najczęściej zamknięte w woreczkach, ale nie zawsze. Bywa, że duże części dodawane są luzem, zatem istnieje możliwość zgubienia… U nas nie było 4 podłużnych zielonych klocków, które przylegają do podnoszonego dachu pojazdu. Góra trzyma się tak jak powinna, jednak pod pokrywą pojawia się podłużna, nieestetyczna szpara.

Komplet jest znacznych rozmiarów, składa się długo i mieliśmy wiele frajdy przy budowie, jest też ładnie ozdobiony naklejkami, natomiast warto się upewnić przed otwarciem, czy ilości się zgadzają.

Dziecku drobne mankamenty nie przeszkadzają w zabawie, córka układa ludziki na krzesełkach na przystanku, jak uczniów w klasie i jeździ autobusem po całym mieszkaniu. Podoba jej się jasnozielony kolor, taki wiosenny i pozytywny.

Jednym z kilku najlepszych zestawów ciągle pozostaje „Autobus przegubowy” i na chwilę obecną to się nie zmienia. Czekamy na nowe autobusy, bo one zawsze są widowiskowe, w szczególności na piętrowy Routemaster – ten londyński, to byłby dopiero szał.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Autobus II Blocki Transport – unboxing

Film: Autobus II Blocki Transport – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!