Recenzja gry edukacyjnej Figuraki

Figuraki” to prosta zabawka dla dzieci w wieku przedszkolnych z cyklu od Smoka Obiboka. Poza rozrywką mającą na celu zagospodarowanie czasu wolnego maluszka, porusza też kwestie edukacyjne związane z rozpoznawaniem kształtów i barw.

Gra dla 1-4 dzieci w wieku 3-7 lat. Pozycja bazuje na żetonach – figury geometryczne i kształty roślin i zwierząt, które umieszczamy na planszy zapełniając odpowiednie puste miejsca. Możemy uzupełniać cienie – tu akurat białe pola z zaznaczonymi krawędziami oraz dopasowywać do barwy i obrysu, które wypadają z kostek i są dostępne na planszy.

Obrazki znajdują się na obu stronach planszy. Są tu ilustracje ze Smokiem Obibokiem na pierwszym planie oraz lokacją w tle – nasz bohater maluje ogrodzenie, porusza się na hulajnodze gdzieś w plenerze, czeka na odpowiednie światło sygnalizacji przed przejściem dla pieszych, układa klocuszki na sali zabaw. Tutaj mamy dowolność w wyborze barw, w przypadku deseczek w płotku oczywiście warto je dopasować według wzoru (córka zwróciła uwagę, że nie ma różowego prostokąta). Na odwrocie planszy schematy są inne i ukazane na tle o jednolitej barwie. Teraz korzystamy z kostek i uzupełniamy poszczególne elementy w kolorze i kształcie wskazanym przez wyrzucone ścianki. Figury tworzą duże obiekty nie mające połączenia z tłem, a stanowiące odrębne całości – kwiat, pociąg, lalkę, domek. Wylosowany znak zapytania to joker zastępujący każdy kolor.

Kształty to proste figury, które znamy z lekcji matematyki – z geometrii, a więc kwadraty, prostokąty, trójkąty równoboczne, koła. Wszystkie oczywiście z zaokrąglonymi kątami, żeby dziecko nie skaleczyło się ostrym rogiem. Jeśli zależy wam na bardziej wyszukanych kształtach, to też je znajdziecie – serce, liść, ryba, ciężarówka, gwiazdka, kaczuszka, ślimak i grzyb – można je odrysowywać na kartce i potem kolorować lub układać tworząc własne artystyczne dzieła.

Zabawka pomoże dziecku w zapamiętaniu i późniejszej identyfikacji podstawowych barw i figur płaskich. W trakcie wspólnej aktywności możemy również wyjaśnić, czym jest pole figury i jej obwód. Nasz brzdąc rozwija swoją spostrzegawczość, koncentrację uwagi, małą mechanikę, a cała reszta zależy już tylko od nas – możemy porozmawiać o przechodzeniu przez jezdnię i bezpiecznym zachowaniu się pieszych, balansowaniu ciałem i utrzymaniu równowagi kiedy korzystamy z pojazdów dwukołowych, pracach na ogródku czy konieczności dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi w przedszkolu.

Produkt zdaje egzamin u młodszych dzieci, ponieważ zajmujemy je pracą twórczą własną, rywalizacją w grupie rówieśników – forma wyścigu w układaniu, a przy okazji edukujemy i kształcimy dobre nawyki – integracja i postawy prospołeczne.

Zestaw naklejek z planszą to fajny upominek dołożony do kompletu. Miła zabawka, z której skorzystają także dzieci na zajęciach plastycznych.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Figuraki – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!