Recenzja zabawki kreatywnej Sznurki i dziurki

Sznurki i dziurki” to nie gra planszowa, chociaż „może być zabawką dla jednego dziecka” i jest oznaczona, jako „Gram sam”. Jest to zabawka manualna, która uczy przewlekania sznurka i rozwija kreatywność dziecka w zakresie uzupełniania kolorowych wzorów ukazanych na wyszywankach oraz tworzenia własnych kompozycji.

Pozycja dla 1-4 uczestników zabawy w wieku 3-7 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy 8 sznurków w kolorach niebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym – w każdej barwie para, każdy o długości ok. 70 cm, 4 ilustracje z dziurkami, instrukcję.

Wydawca już na pudełku skupia się na zaletach zabawki, która ma duże walory edukacyjne. Dziecko ćwiczy sprawność ręki, rozwija kreatywność oraz poczucie własnej wartości, także jako małego artysty.

Sznurki są plecione, całkiem mocne i zabezpieczone na końcach, zatem łatwo je przecisnąć przez otworki. Plansze ukazują zwierzątka, widzimy tutaj jeża, dwa ptaki – jeden przypominający z kształtu kaczkę i drugi hmmm, wróbla, oraz rybkę. Wszystkie organizmy w fantazyjnych, nienaturalnych kolorach, jakby raczej wyciągnięte z baśni.

Plansze wydają się być odrobinę za małe – grubość kartonu oraz odstępy pomiędzy dziurkami mogłyby być większe, co naszym zdaniem jest słabą stroną tego produktu. Dzieci z pewnością skupią swoją uwagę na wielkich, szeroko otwartych oczach zwierzątek i elegancko dopasowanej palecie barw na ilustracjach – przypomina nam złotą jesień na drzewach.

Każdy z obrazków przy kolejnych aktywnościach dziecka może różnić się detalami, ponieważ to od małego projektanta zależy, w jaki sposób przeciągać będzie kolorowe sznurki.

Uzupełniać będziemy igły jeża, pióra ptaków, blaszki liści i łodygę, łuski ryby. Zabawa cieszy, ponieważ efekty są dobrze widoczne i namacalne – można dotknąć naprężonego sznurka, poczuć jego miękkość, a płaska ilustracja nagle staje się miejscami wypukła.

Produkt ładny, ale Młody Giercownik więcej czasu poświęcił na „Stuku Puku”, które jest ciekawszym produktem z tych kojarzonych z edukacją techniczną na lekcjach w szkole

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Sznurki i dziurki – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!