Recenzja Polska Gra edukacyjna

Gier quizowych o Polsce mieliśmy już wiele, generalne większość była do siebie podobna, ta dzisiaj opisywana ma kilka reguł, które bardzo nam nie leżą, ale za to znakomite pytania, chyba najciekawsze ze wszystkich pozycji edukacyjnych odnoszących się do tematyki krajowej. Zapraszamy do czytania i oglądania.

Polska Gra edukacyjna” to gra planszowa, której jednak sercem są karty, przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku od 5 lat. Czas rozgrywki zajmuje 20-40 minut, możemy go dostosować do własnych preferencji manipulując liczbą wyzwań w wariancie drużynowym.

W pudełku plansza i plakat, które wyglądają podobnie, ta pierwsza oczywiście twarda i z torem do poruszania się. Ponadto pionki – prosimy o drewniane. Korzystamy z dwóch talii kart – niebieskie z obrazkami i poleceniami ruchu i czerwone z pytaniami. Rzucamy standardową kostką.

Siłą nośną produktu jest czerwona talia. Na każdej karcie znajdują się 3 pytania z odpowiedziami a-b-c, z których jedna jest poprawna. Podnosi je następna osoba i czyta wykonującemu ruch. Kart używamy po rzucie kostką, natomiast nie w momencie, kiedy pionek przesuwa się na pole po odpowiedzi. Znajdziemy tutaj informacje, które są ciekawe również dla dorosłego i znakomicie nadają się do planowania wycieczek turystycznych po Polsce – zaznaczono nawet najnowsze atrakcje. Poprawna odpowiedź skutkuje ruchem do przodu, błędna wycofaniem – w obu przypadkach o jedno pole.

Karty niebieskie dzielą się na polecenia ruchu dla pionka – może się zdarzyć, że przesuniemy również ten należący do przeciwnika – oraz na ilustracyjne, gdzie wszyscy gracze ścigają się, kto pierwszy wskaże obrazek na planszy. W nagrodę za refleks przesuwamy się o dwa miejsca. Ta talia przydaje się podczas zabawy z młodszymi dziećmi, które mogą jeszcze nie znać wielu odpowiedzi quizowych, a tutaj mają szansę nadgonić wynik.

Co nam się nie podoba? Otóż, żeby wystartować musimy wyrzucić 1 lub 6 na kostce – naszym zdaniem to opóźnianie gry na siłę, a my tego nie lubimy. Podobnie z metą – lepiej kiedy ją przekraczamy niż wyrzucamy idealną liczbę oczek na ściance. W sumie wystarczy nie wprowadzać tych zasad do zabawy. Zabrakło także woreczka strunowego na karty.

Plakat może urozmaicić naszą rozgrywkę. W kartach niebieskich, zamiast wskazywać na planszy, możemy szukać na plakacie – zapoznajemy się przy okazji z regionalnymi atrakcjami poszczególnych województw oraz z lokalizacją miasteczek przy pytaniach quizowych z czerwonej talii.

Jeśli nie mamy ochoty na zabawę z pionkami możemy ustalić liczbę wyzwań i bawić się zespołowo wskazując na mapie, wtedy każda z drużyn rywalizuje o pierwszą poprawną odpowiedź do odsłanianej dla wszystkich karty.

Gra przypadła nam do gustu, ponieważ zaciekawiły nas pytania i odpowiedzi z czerwonej talii, a ta wiedza z pewnością się przyda, ponieważ przed nami sezon na weekendowe wypady i oczywiście majówka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i kapitannauka.pl

Film: Polska Gra edukacyjna – unboxing

Film: Polska Gra edukacyjna – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!