Recenzja Raptor Helikopter Mały Konstruktor

Dzisiaj pokażemy wam, jak go określił wydawca „doskonały prezent dla kreatywnych dzieci”. My się zgadzamy, ponieważ już kiedyś mieliśmy przyjemność składać zestaw od „Małego Konstruktora”. Tym razem zobaczymy, jak wygląda helikopter „Raptor”.

Jest to zabawka kreatywna, której najbliżej chyba do klocków. Pamiętam ze swojego dzieciństwa, że już dawniej były takie komplety, oczywiście wtedy jeszcze słabszej jakości i bez ozdobników.

Zestaw składa się z 145 elementów, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat i granica ta wydaje nam się dobrze ustalona, ponieważ skręcamy masę małych śrubek, nakrętek, a jeśli chcemy być doskonali to jeszcze podkładek i to wszystko wymaga cierpliwości, której młodszym dzieciom brakuje. Poza drobnymi elementami otrzymujemy klucz imbusowy i klucz płaski, które w zupełności wystarczają, jako narzędzia wykorzystywane do budowy.

Komponenty to zazwyczaj podłużne metalowe płytki z otworkami dla śrubek, ale znajdziecie tu również barwione obręcze nadające kolorytu srebrno-szarej konstrukcji, plastikową przezroczystą szybkę kabiny pilota, elastyczne zginane taśmy – tu imitujące leśne barwy maskujące, a w pojazdach standardowo rozmaite koła. Do tego ostatniego jeszcze wrócimy, ponieważ szykuje nam się prawdziwy gigant do pokazania.

Początkowo nie wydaje nam się, że z takiej ilości elementów uda się zrobić coś konkretnego, ale nic bardziej mylnego, ponieważ już po chwili całość zaczyna nabierać charakterystycznego lotniczego kształtu. Budowę zaczynamy od podwozia, potem przechodzimy do wirnika z daszkiem, następnie do ogona, na samym końcu boki i szybka. Cały proces zamyka się w 12 krokach precyzyjnie zademonstrowanych na kolorowych ilustracjach. Ostatnie trzy obrazki to spojrzenie na gotowy model z różnych stron, żebyśmy mogli sobie sprawdzić, czy wszystko wygląda tak samo. Generalnie cały proces montażu powinniście zamknąć w czasie ok. 1-2 godzin, w zależności od wprawy i wieku dziecka.

Podczas składania bardzo pomagają oznaczenia kodowe – każdy typ komponentu jest namalowany na ilustracji będącej zestawieniem części, a na schematach poza obrazkiem widzimy jeszcze numery elementów, co jest istotne, w szczególności przy różnej długości śrub.

Gotowy produkt jest ładny, duży i mały wirnik są ruchome. Jeśli wszystko mocno dokręcimy, to model jest stabilny.

Jest to wspaniały produkt, który nie bez powodu jeden z recenzentów nagrodził tytułem zabawki roku. Jeśli pragniecie zachęcić dziecko do majsterkowania, nauczyć używania narzędzi będącymi miniaturkami tych wykorzystywanych w prawdziwych warsztatach, a przy tym kochacie składanie modeli, to jest to znakomity wybór. Budowa jest bardziej pracochłonna od montażu standardowych klocków, ponieważ tutaj każdą rzecz musimy przykręcić, ale przecież taka jest rzeczywistość – wszystkie pojazdy w realnym świecie są skręcane, nie montowane z klocuszków poprzez wkładanie!

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że jest to produkt polski. Naszych rodzimych konstruktorów i wynalazców zawsze warto wspierać. Super zabawa, dobry wstęp do budowy robotów, a jakby wydawca dołączył w przyszłości jakieś układy sterujące i silniczki z zasilaniem – to byłby dopiero bajer!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: Raptor Helikopter Mały Konstruktor – unboxing

Film: Raptor Helikopter Mały Konstruktor – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!