Recenzja klocków Wycieczka Hydroplanem Blocki Lalilandia

Brakowało nam samolotu w miasteczku dziewczynek „Lalilandia”. Generalnie postawiono tam na transport wodny oraz budowle – piknik i rekreacja przede wszystkim, kiedy więc pojawił się hydroplan, od razu postanowiliśmy go pokazać, bo to przecież kolejna przestrzeń opanowana przez małe ludziki naszej córki.

Wycieczka Hydroplanem” to zestaw składający się z 115 klocków, przynajmniej w teorii, ponieważ u nas jednego zabrakło. Klocki dla dzieci w wieku od 6 lat, które są kompatybilne z innymi dostępnymi na rynku. Pudełeczko niewielkie, model śliczny, cena rewelacyjna.

Hydroplany zostały wyparte przez śmigłowce, przynajmniej w marynarce, tym fajniej jest zbudować taką latającą łódź, a ściśle rzecz ujmując, w tym konkretnym przypadku wodnosamolot pływakowy. Szczelny kadłub przystosowany do uderzenia o taflę wody, a zamiast kół pływaki pod skrzydłami.

Składanie zaczynamy od kadłuba, który szybko łączymy z bokami – te początkowo lubią nam odpadać, ale już po chwili dociskamy je brązowymi klockami – u nas o ząbek bardziej na zewnątrz, ponieważ jeden klocek w pierwotnej lokalizacji nie trzymał się wystarczająco mocno. Kiedy przystępujemy do dorabiania ogona, okazuje się, że brakuje białego klocka, który wskazaliśmy na filmie. Montaż kończymy uzupełniając maszynę o skrzydła, ster wysokości i statecznik, na finiszu pozostaje jeszcze szyba.

Skrzydła utrzymują się stabilnie na dwóch podporach, po jednej na stronę oraz kabinie pilota, oczywiście jest i ludzik w kasku z podnoszoną osłoną na oczy. Przednia szyba jest zamocowana na stałe, nie można jej otwierać, chłopek wkładany jest z boku maszyny. Widowiskowe są dwa wirniki na każdej ze stron, którymi można obracać.

Gdyby nie pomyłka z pakowaniem byłby to naprawdę świetny zestaw i znakomite uzupełnienie dla zbudowanych już pojazdów. Puste miejsce czekające na klocek nie szpeci, można nawet pomyśleć, że tak miało to wyglądać – wiedząc jednak, że jest to pomyłka przy kompletowaniu produktu, pojawiają się niechciane emocje.

Warto jeszcze wspomnieć, że kolorystyka jest piękna, dla mnie – osoby, która nie przepada za różową barwą, te fiolety, biel i jasny niebieski są idealnym dopasowaniem palety, szata jest pierwszorzędna. Wydawcę prosimy o dokładne sprawdzenie kompletów przed wysyłką, szkoda krytykować udaną maszynę przez drobne braki, ale nie można inaczej, typowy piątek 13-go. Pozdrawiamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Wycieczka Hydroplanem Blocki Lalilandia – unboxing

Film: Wycieczka Hydroplanem Blocki Lalilandia – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!