Recenzja klocków Lecznica dla zwierząt Weterynarz Lepin

Młody Giercownik uwielbia wszelkie małe zwierzątka – te filigranowe, śliczne, słodkie beniaminki, z którymi potem śpi w łóżku, a one spadają gdzieś w bok materaca i gubią się po kilku dniach, jeśli ich nie przypilnować. Są to pierwsze elementy, które córka wybiera z woreczków z klockami i jeszcze zanim zacznie składanie, bawi się nimi i niespecjalnie potrzebuje całej reszty. Ja jednak zwrócę dzisiaj uwagę na osprzęt medyczny i ideę zabawy w lecznicę dla zwierząt, czyli zapoznanie dziecka z zawodem weterynarza.

Na komplet składają się w sumie 192 elementy. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-12 lat, raczej dla dziewczynek, chociaż gdyby dołożyć ludzika- chłopca, to i oni chętnie dołączą się do zabawy. Kolory jasne, mało różowego, dlatego też nie szufladkujemy ze względu na płeć.

Super pomysłem jest pokazanie dziecku, czym zajmują się weterynarze i jakich narzędzi używają w swojej pracy. Znajdziemy tutaj poruszający się skaner rentgenowski z naklejką ukazującą zdjęcie kota i wykresem pracy serca. Jest też waga szpitalna z wyraźnym miernikiem, półki z wystawionymi za oszkloną witryną produktami dla zwierząt, stół operacyjny do badań z ruchomym oświetleniem oraz kartą pacjenta. Całość uzupełnia biurko recepcji z ekranem komputera i świetnie odwzorowaną tradycyjną słuchawką aparatu telefonicznego.

Z jednej strony dziecko ma swobodny dostęp do pracowni lekarza, z drugiej znajduje się front domostwa potęgujący wrażenie zamkniętej całości – uchylne drzwi, symboliczne oznaczenia kliniki, gzyms z zegarem na szczycie budowli, ozdobne krzewy, próg.

Nie zapomniano o elementach występujących samodzielne, rozdzielonych od bazowej budowli. Na dziecku powinien zrobić wrażenie wózek do przewozu małych pacjentów wraz z całym wyposażeniem – termometr, strzykawka, butelka do karmienia, łyżka, długopis, kartoteka. Osobne stanowisko do pielęgnacji zwierząt – z piłeczką oraz szczotką, wolno stojący szyld reklamowy. Plac zabaw – obracająca się karuzela i piesek z kotkiem cieszący się ze swojej rehabilitacji i powrotu do formy.

Zabawa nie byłaby taka fajna bez pani weterynarz – z obowiązkowym czepkiem pielęgniarskim. Każdy ze zwierzaków posiada dziurkę na głowie, gdzie umieścić możemy woreczek z lodem dla poszkodowanego, co przypomina o stanie zdrowia i potrzebie niesienia pomocy cierpiącemu.

Montaż rozrysowano na 31 stronach książeczki. Wszystkie kroki tego procesu są logiczne, dziecko samodzielnie potrafiło złożyć budowlę, my pomagaliśmy jedynie przy naklejkach, ponieważ wybrane zostały odrobinę krzywo przyklejone.

Świetny komplet, ponieważ edukuje dziecko, że zwierzątka domowe to przede wszystkim odpowiedzialność i opieka, a dopiero potem wesoły czas spędzony na wspólnej zabawie. Wyjaśnia najmłodszym, czym zajmuje się weterynarz, jaką rolę pełni i jak wygląda jego dzień pracy.

Z tymi klockami mamy ogrom pomysłów na wspólne scenariusze zabaw, a kiedyś możemy go powiększyć chociażby o ambulans. Polecamy.

Film: Lecznica dla zwierząt Weterynarz Lepin – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!