Recenzja gry edukacyjnej Zwierzaki Bystrzaki

Kapitan Nauka” zadziwia nas ostatnio mnogością pomysłów na kształcenie z wykorzystaniem gier planszowych. Kolejny raz śmiało wsparliśmy ich najnowszy produkt, ponieważ naprawdę cenimy sobie aż tak duży wybór wariantów zabawy w zakresie pojedynczej zabawki. Młode Giercowniki zawsze są bardzo zadowolone kiedy aktywność jest wysoce kreatywna i zarazem urozmaicona, ponieważ wtedy produkt ma znacznie dłuższą żywotność, a ulubiony model rozrywki możemy powtarzać najczęściej.

Zwierzaki Bystrzaki” promowane są nie tylko, jako gra edukacyjna, ale także „trening spostrzegawczości”. Wszystkie zgromadzone tutaj gry bazują na koncentrowaniu uwagi i skupienia, rozwoju zmysłu obserwacji i szybkości orientacji, przydatny będzie również refleks, ponieważ są to w pewnym stopniu również zabawy zręcznościowe, w których oczekuje się od nas prędkości w działaniu. Produkt dla dzieci w wieku od 5 lat, 2-4 graczy, zabawa trwa 5-20 minut.

W opakowaniu znajdziemy 80 kwadratowych kart (20 par wzorzystych zwierząt, 20 par jednokolorowych zwierząt), 24 okrągłe żetony (fragmenty zwierząt oraz tła), planszę (w zasadzie plakat), oraz instrukcję. Komponenty są dobrej jakości, jedynym słabym ogniwem jest plansza – tak naprawdę jest to plakat, którego trwałość ustępuje standardowej planszy do gry.

Instrukcja wskazuje na 11 wariantów rozgrywki, z podziałem na rozmaite kombinacje wykorzystania komponentów – łączenie kart, żetonów, planszy. Wszystkie te zabawy pokrótce omówiliśmy na filmiku.

Kto pierwszy do dżungli?” – karty rozkładamy rewersem, żetony rozdajemy graczom i odsłaniamy. Po odkryciu pierwszej karty poszukujemy na swoich krążkach danego gatunku i ścigamy się, aby przed innymi dopasować żeton do odpowiedniego miejsca na planszy. Wygrywa osoba bez żetonów.

Pojedynek” – zakrywamy żetony, gramy kartami w wojnę, ale zbiera je ta osoba, która pierwsza umieści wylosowany krążek na planszy.

Kolekcjoner kameleonów” – zakrywamy żetony i losujemy pojedyncze dla graczy, kto pierwszy znajdzie wśród rozłożonych- zakrytych kart, 5 zwierząt wybranego gatunku, umieszcza krążek na planszy. Żetony odkrywamy jednocześnie.

Kameleon kontra wąż” – każdy otrzymuje kartę lub w parze po dwie – uprzednio wybieramy różne zwierzęta. Następnie poszukujemy w puli żetonów wylosowanych przez nas gatunków i kto pierwszy je umieści na planszy wygrywa.

Bystrzaki na czas” – rozdajemy żetony pomiędzy uczestników zabawy, a potem ścigamy się, kto pierwszy je umieści na planszy.

Memory w parach” – dorośli zbierają zwierzęta tego samego gatunku, a dzieci te same zwierzęta w tych samych kolorach.

Memory na cztery” – fajna opcja gry pamięciowej, w której zamiast pary- poszukujemy 4 kart ze zwierzętami różnych gatunków.

Znajdź parę – stop!” – szukanie pary na wykładanych przez graczy kartach, jeśli nie ma identycznych, dokładamy kolejne i odkryta pula się powiększa.

Wojna w dżungli” – klasyczna wojna na figury- tu zwierzęta, których moc uszeregowano w instrukcji.

Szybki kameleon” – pojedynczo odrywamy zakryte karty i jeśli żeton ze zwierzęciem danego gatunku znajduje się w odkrytej puli, to mamy prawo go pobrać. Wygrywa osoba z większą liczbą żetonów na koniec.

Tropikalne pary” – dzielimy się żetonami, odkrywamy dwie karty i jeśli pojawi się para – dowolne zwierzęta w tym samym kolorze – to zabieramy żeton przeciwnikowi, w przypadku pomyłki oddajemy ze swojej puli krążków.

Polecamy „Zwierzaki Bystrzaki”, ponieważ nie sposób się z nimi nudzić. Potrzeba czasu, żeby rozegrać wszystkie warianty, a jest ich na tyle dużo, że raczej zawsze znajdziemy te, które przypadną dziecku do gustu.

Nam najbardziej podobają się zabawy pamięciowe – furorę robi memory na 4 karty, oraz układanie żetonów na obrazku – zabawa przypomina puzzle, ale w toku gry okazuje się, że nie zawsze jest tak łatwo dopasować zwierzątko, jak nam się to początkowo wydawało. Zajmująca!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i kapitannauka.pl

Film: Zwierzaki Bystrzaki – unboxing

Film: Zwierzaki Bystrzakiprzebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!