Recenzja Terra Wywrotka Mały Konstruktor

Kolejny zestaw od „Małego Konstruktora”, tym razem nawet jeszcze ciekawszy od ostatnio zaprezentowanego, ponieważ zadbano o malowanie elementów – świetne połączenie pomarańczowego nadwozia z czarnym podwoziem. Oczywiście nasz budulec jest wysokiej jakości – metalowe elementy raczej wytrzymają próbę nadepnięcia stopą, a z klockami plastikowymi to już różnie bywa.

Terra Wywrotka” to zestaw składający się z 287 elementów, dołączono również narzędzia do montażu, całość zamyka instrukcja. Jeśli będziemy tworzyli własne pojazdy i demontowali model z instrukcji, warto użyć podkładek. Podoba nam się, że wszystko jest szczelnie zapakowane, mnóstwo woreczków strunowych.

Trzeba zacząć od wyglądu, ponieważ dorośli zwracają uwagę na budowę, ale dzieci na jej efekt. Po skończonej pracy otrzymujemy więc fajny pojazd, który jest wysoko podniesiony, porusza się na całkiem masywnych kołach z gumowymi oponami o głębokim bieżniku. Zadbano o detale, jak fotele dla kierowcy i pasażera, oświetlenie tył-przód oraz nad przestrzenią przedniej szyby, jest również kierownica.

Część przeznaczona do przewożenia ciężkiego ładunku porusza się – odchylanie do tyłu i stawianie aż do pozycji pionowej. Tylna klapa wywrotki jest uchylna i gruz można wysypać. W pozycji poziomej całość stabilnie siedzi i nie mamy obawy, że będzie uciekać do tyłu lub telepać się na boki.

Gwałtowanie ścięty przód kabiny nadaje pojazdowi mocy i charakteru, a wysoko podniesiona karoseria sprawia wrażenie, że pojazd jest większy niż w rzeczywistości. Cała szoferka jest podnoszona do góry – ruchoma na osi od strony paki, można się pysznie bawić, w naprawianie uszkodzonego silnika.

Wszystkie mobilne elementy sami regulujemy na etapie skręcania, to od nas zależy, jak mocno poluźnimy śruby i jak lekko będzie poruszał się wybrany komponent.

Super produkt, który pięknie wygląda oraz posiada praktycznie całą górną część pojazdu otwieraną. Montaż zaczynamy od podwozia i kół, następnie przechodzimy do kabiny i na końcu tworzymy część ładunkową. Instrukcja jest logiczna, jeśli czegoś nie dostrzeżemy na bieżącym slajdzie, kolejny nie pozostawia złudzeń. Kody elementów i wskaźniki pomagają w montażu, należy jednak pamiętać o różnicy w kolorach – na schematach nie mamy jeszcze końcowej palety barw.

W takie zabawki warto inwestować czas i pieniążki. Gorąco polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: Terra Wywrotka Mały Konstruktor – unboxing

Film: Terra Wywrotka Mały Konstruktor – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!