Recenzja klocków Powietrzny Tankowiec Blocki Samoloty

Ten produkt ma swoje wady, ale z pewnością podwójną zaletą jest cena, jakby dwa razy niższa, ponieważ są dwa modele w jednym opakowaniu – to też radość z pary zabawek wręcz wymarzonych dla rodzeństwa, otrzymanych w ramach jednego prezentu.

Powietrzny Tankowiec” to dwa samoloty, czyli latająca cysterna i chiński myśliwiec J-20, ten rzeczywisty jest odrobinę inny – posiada dwa silniki, a skrzydełka z przodu są mniejsze od tych przy silnikach – tutaj jest odwrotnie, lecz już samo porównywanie z projektami prawdziwej maszyny daje mi wiele satysfakcji. Klocki z serii „Samoloty” dla dzieci w wieku od 6 lat, komplet to 255 elementów.

Budowę zaczynamy od mniejszego, który składa się bardzo szybko, następnie przechodzimy do dużej maszyny i tutaj proces ten chwilę trwa. Na samym końcu pokazano, gdzie nałożyć nalepki – akurat to wygodniej jest zrobić na samym początku, ponieważ te najmniejsze przy kabinie pilota tankującego samolotu są naprawdę miniaturowe i zabawa z naklejaniem przypomina modelarskie zmagania z dawnych lat – oj tak, tu liczy się precyzja!

Myśliwiec J-20 ozdabia 6 naklejek, w tym symbole, stąd wiemy, który samolot odwzorowano w klockach. Powietrzna stacja paliw to aż 12 naklejek. Wszystkie one są bardzo przydatne, ponieważ…

Maskujące barwy samolotów są, jak w czarno-białym filmie, a może nawet bardziej niczym szare niebo pokryte smutnymi chmurami – ukryć się w obłokach z pewnością potrafią, ale młodsze dzieci raczej wolą żywe kolory.

Latająca cysterna posiada głęboką kabinę pilota, jest za to odrobinę wąska lecz ludzik zmieści się w całości z założonym kaskiem. Środkowa część kadłuba jest otwierana na boki, możemy wyjmować beczkę z paliwem. Na końcu kadłuba widzimy pokrętło, które jest połączone osią z kołowrotkiem nawijającym przewód paliwowy – akurat linki u nas nie było, założyliśmy żyłkę znalezioną u mamy w kuchni. Mechanizm działa, jest nawet miejsce do zaczepienia pistoletu. Stateczniki przy ogonie są ruchome, a główne skrzydła szerokie i o ostrych krawędziach, co nadaje dynamiki. Wszystkie ustrojstwa zawieszone pod nimi sprawiają, że czujemy udźwig tej maszyny i jej moc.

Słabym punktem zabawki są koła. Wybrane z nich niekiedy same spadają z uchwytów kiedy przechylimy samolot na bok, po prostu ośka jest zbyt cienka lub otwór, zbyt szeroki.

Samoloty są niezłe, u nas jednak pojazdy związane z armią zdominowała seria „Wojsko”. Z całą pewnością warto jednak omówić ten model z dzieckiem, porozmawiać o tym, że paliwo lotnicze pobiera się w trakcie misji nie tylko na lotniskach, ponieważ nie zawsze posiadamy w pobliżu bazy wojskowe czy lotniskowce. Sam pomysł na zabawę jest rewelacyjny, a technologia porywa. Wykonanie – względnie dobre, aczkolwiek oczekiwaliśmy więcej, szczególnie mając w pamięci bardziej atrakcyjne latające maszyny od Klocki Blocki.Udowadnia nam jednak, że wielkość ma znaczenie!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Powietrzny Tankowiec Blocki Samoloty – unboxing

Film: Powietrzny Tankowiec Blocki Samoloty – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!