Recenzja gry edukacyjnej Powstanie Warszawskie Quiz Obowiązkowy

Kangur specjalizuje się przede wszystkim w quizach, standardowo na karty, ostatnio również z planszą. Ich najbardziej znaną marką jest „Dzieci kontra Rodzice”, my jednak pokażemy wam w najbliższym czasie kilka pozycji z kategorii, którą na stronie wydawcy nazwano Polska. Rozrywka z edukacją patriotyczną w tle to coś więcej niż tylko zabawa, historia to mowa o naszej tożsamości i dziedzictwie! Aby przyszłe pokolenia pamiętały i wspominały, należy rozmawiać…

Powstanie Warszawskie Quiz Obowiązkowy” to 150 pytań zgromadzonych na 50 kartach dla 2-4 uczestników w wieku od 8 lat. Rywalizacja kończy się kiedy z talii pobierzemy po 5 kart. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi zdobywamy kartę, po błędnej wraca ona na spód stosu. Pytanie czyta sąsiad po lewej stronie, ponieważ na kartach zaznaczono właściwą odpowiedź.

W ostatnich tygodniach w telewizji zachęca się do refleksji nad Narodowym Świętem Niepodległości, ponieważ dnia 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania wolności. Nas wzruszają dziadkowie opowiadający o tym, jak godnie żyć i pięknie się starzeć przy okazji, tym chętniej więc zasiadamy do pozycji, jak ta.

Pytania na kartach będą się wzajemnie uzupełniały, odpowiedzi treściwie dopełniały. Pytania otwarte oraz zamknięte z odpowiedziami a-b-c. Poznamy nazwy walczących oddziałów i ich dowódców, obszary działań, sławetne czyny i zwykłą codzienność powstańców, pamiętne daty, pomniki ku czci poległych oraz ich symbolikę i znaczenie utrwalane przez literaturę i filmy.

Odpowiedzi tworzą wartościową kronikę Powstania Warszawskiego, pozwalają nam lepiej sobie wyobrazić, co miało miejsce i jak emocjonalnie przeżywali to uczestnicy wydarzeń. Dla mnie to nie tylko zabawka, ale idealna pomoc dydaktyczna dla nauczyciela historii, jak również świetna pamiątka z wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które polecam odwiedzić, ponieważ ekspozycje są niezwykle ciekawe, gdyż urządzone w sposób nowoczesny i genialnie wsparte przez multimedia.

Pamiętam, kiedy lata temu, na lekcjach języka polskiego i historii należało się określić i pisemnie argumentować, czy było warto ginąć za upadającą stolicę – powszechnie też tłumaczono- wmawiano, że walki nie można było wygrać. Szacunek do samego siebie jest ważniejszy niż zniszczenia mienia, ponieważ to ludzie zajmują się odbudową oraz wychowaniem kolejnych pokoleń.

Wracając raz jeszcze do rocznicy, która dopiero przed nami, cztery pokolenia pielęgnowały w sobie niepodległość we wspomnieniach i uczuciach, piąte dopiero się doczekało, wiara w Polskę to poświęcenie siebie w czynach, czyli heroizm serca i ducha.

Powstanie Warszawskie Quiz Obowiązkowy” ma dla nas głębsze znaczenie, dlatego również gorąco je polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Powstanie Warszawskie Quiz Obowiązkowy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!