Recenzja gry W przedszkolu Memory Dzieci kontra Rodzice

Memory to najbardziej rozpowszechniony rodzaj gry pamięciowej, ciągle jednak potrafi nas zadziwiać, zresztą podobnie domino. Wydawca popularnej serii „Dzieci kontra Rodzice” zdecydował się na wydanie pozycji o tej mechanice, co cieszy, ponieważ najmłodsze dzieci szybko uczą się zasad i zabawa sprawia im wiele przyjemności, a w tym przypadku nie jest pozbawiona elementów wychowawczych.

W przedszkolu Memory Dzieci kontra Rodzice” to klasyczna zabawa w odkrywanie jednakowych par kartoników, zatem również w zapamiętywanie ich pozycji w zakrytym układzie. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat, czyli edukacja wczesnoszkolna, wychowanie przedszkolne. W pudełku mieszczą się 24 „karty” z obrazkami oraz instrukcja i broszura reklamowa. Warto zwrócić uwagę na uchwyt, dziecko samo nosi i ma z tego powodu satysfakcję.

Żetony są kwadratowe z zaokrąglonymi rogami, na tyle grube, że dla tego wieku powinny wystarczyć. Ilustracje jasne, wesołe, raczej infantylne i schematyczne – skierowane głównie do najmłodszego odbiorcy.

Na ilustracjach pokazano: zabawki, panią dyrektor, dzieci, leżakowanie, naszą panią wychowawczynię, naszą salę zabaw, stołówkę, plac zabaw, kompot, szatnię, panią pielęgniarkę, książki.

Każdy z obrazków to świetny powód do wartościowego dialogu z dzieckiem, o tym, żeby bawić się razem z rówieśnikami i dzielić zabawkami, słuchać nauczycielki przedszkola, kiedy trzeba poświęcić czas na edukację, zjadać w całości dania na stołówce, zacząć się samodzielnie przebierać, nie zapominać o drzemce, ponieważ ta regeneruje organizm i dodaje energii, a życie w przedszkolu jest przecież niezwykle aktywne.

Rozwija u najmłodszych dzieci spostrzegawczość, pomaga w koncentracji uwagi oraz uczy zapamiętywania położenia obiektu na płaskiej przestrzeni. Pozytywnie oddziałuje na pracę w grupie i kształci w dziecku poczucie cierpliwości, ponieważ należy czekać na swoją kolejkę, uczy zasad poprawnego zachowania się przy stole gry.

Prosta, dziecinna, ale przyjemna dla małego dziecka zabawka, która pomaga przezwyciężyć początkowy strach przed pójściem do przedszkola.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: W przedszkolu Memory Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!