Recenzja gry Na farmie Dzieci kontra Rodzice

Kontynuujemy serię gier „Dzieci kontra Rodzice”, ale w nowej planszowej odsłonie! Tym razem zupełnie obca nam tematyka, przyznam szczerze, że na bardzo wiele pytań nie potrafiliśmy udzielić poprawnej odpowiedzi, dlatego testowanie produktu było dla nas fantastyczną przygodą i nauką.

Na farmie”, a więc informacje odnoszące się do świata zwierzaków, prac wiejskich oraz życia codziennego. Nie zebrano tutaj jedynie danych odnoszących się do zwierząt gospodarskich, przynajmniej znanych naszym rolnikom – w wielu krajach hoduje się obce nam gatunki, chociażby krokodyle i aligatory i również o to możecie zapytać przeciwnika.

Pozycja dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat. W opakowaniu 108 kart, 2 pułapki, plansza, kostka i pionki – baza wiedzy obejmuje 318 pytań z odpowiedziami – zawsze jedna poprawna. Pudełko jest przesadnie duże, ale to z uwagi na planszę, którą musi pomieścić.

Pionki i kostka należące do tych najprostszych, plastikowych. Karty podzielone na dzieci i rodziców, w zależności od kolejki zadawania pytań. Plansza w schematyczny sposób ukazuje rolę – gospodarz na polu ze swą krową, gdzieś w pobliżu świnka, obora i traktor. Tor pól do przejścia, a każde z nich wyznacza kategorię pytania zamieszczonego na karcie. Pola specjalne przenoszą nas o kilka miejsc do przodu lub cofają, aby zyskać bonus należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie za pierwszym podejściem, karę inkasujemy obligatoryjnie i automatycznie.

W trakcie zabawy czułem się mocny z talii, którą czytałem zadając pytania córce, natomiast kiedy żona będąca z dzieckiem w drużynie przepytywała mnie – było pod górkę. Nie mamy w rodzinie wiejskich korzeni, od wielu pokoleń mieszkamy w dużym mieście i prowincja jest nam obca, więc zabawa była prawdziwym odkryciem i fenomenem zarazem. Pytania dla miastowych są egzotyczne i arcyciekawe!

Dowiadujemy się o okresach siania, o rodzajach zwierząt hodowlanych, przebiegu prac polowych i przetwórstwie surowców, obiektach gospodarskich i ich przeznaczeniu, historii gospodarowania na wsi, poznajemy też nazwy własne, które wielokrotnie słyszymy po raz pierwszy w życiu. Pytania odnoszą się nie tylko do krajowej specyfiki, ale także rynku globalnego i poszczególnych regionów świata, są również rekordy.

Dla nas osobiście to najlepsza gra z tej serii, bardzo nas zaangażowała, wiele się dowiedzieliśmy, a śmianie się z własnej głupoty było bardzo przyjemnym doświadczeniem – to uczy pokory!

Oczywiście osoby mieszkające poza miastem mogą inaczej odbierać ten quiz, w tym przypadku bardziej stawia się na walory edukacyjne, aby nie tylko praktycznie wdrażać dziecko w zarządzanie gospodarstwem. A może poznając, jak to się odbywa w innych krajach niż Polska, przyjdzie do głowy jakaś interesująca innowacja, czego życzymy, ponieważ różnorodność i wszelkie nowinki zawsze przyciągają konsumentów i ich pieniądze!

Niezapomniane przeżycie dla wszystkich osób interesujących się agroturystyką!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Na farmie Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!