Recenzja gry edukacyjnej Miasta i Krainy Polska quiz

Polska Quiz” to druga seria zaraz obok „Dzieci kontra Rodzice” od Kangura. Jak sama nazwa wskazuje będą to pytania nawiązujące do Polski, a więc gra karciana, w których specjalizuje się wydawca.

Miasta i Krainy” to tytuł opisywanego produktu, na którego zawartość składa się 50 kart, na których zgromadzono 150 pytań, krótka instrukcja szybko wprowadza nas w zasady gry i z marszu zaczynamy zabawę. Dla dzieci od 7 lat, trzeba umieć już czytać, ponieważ to przeciwnik zadaje pytanie – odpowiedzi są oznaczone na karcie.

Reguły gry bez zmian, a więc odpowiadamy na przemian, gramy do zdobycia po 5 kart na osobę, wybieramy 1 z 3 pytań, po udzieleniu poprawnego wskazania otrzymujemy kartę, jako punkt. Nie ma tu podziału na rodziców i dzieci, jak w drugiej marce promowanej przez wydawcę. Pytania zamknięte oraz tak-nie.

Skoro miasta to Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecinek, Kłodawa, Świnoujście, Tarnów, Szczecin, Zielona Góra, Łódź, Turek, Tarnowskie Góry, Toruń, Katowice, Bielsko-Biała, Gdynia, Gniezno, Gdańsk, Lublin, Jastrzębia Góra, Wieliczka, Malbork, Łęczyca, ale również wsie Kozy, Zawoja, Raczki Elbląskie. Dowiemy się z czego słyną, poznamy atrakcje turystyczne, położenie.

Na krainy składają się pasma górskie i najwyższe szczyty, jaskinie, parki narodowe, najgłębsze i największe jeziora, morze, najdłuższe rzeki, wyspy, półwysep i delta, pustynie, pomniki przyrody. Zaprezentowane zostały wartości graniczne, czyli rekordy, w tym charakterystyczne miejsca, jak najniżej położony punkt, geometryczny środek Polski. Porównujemy poszczególne województwa, poznajemy ich oznaczenia i herby, środowisko geograficzne.

Ciekawy quiz, chociaż liczyliśmy na więcej ciekawostek i nowszych wiadomości – raczej dla nauczyciela geografii lub jako pomoc dla ucznia do szkoły niż dla turysty kochającego wojaże po Polsce. Dobra pozycja edukacyjna, ale szału nie ma.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Miasta i Krainy Polska quiz – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!