Recenzja gry Pojedynek na siłę Jurassic World

Czeka jeszcze na polską premierę „Jurassic World”, w którym zagrożone erupcją wulkanu dinozaury będą ewakuowane z wyspy, a już jest dostępna gra w świetnych pudełkach z serii „Shuffle” o pojedynkowaniu się tych prehistorycznych gadów.

Pojedynek na siłę” ze znaczkiem parku jurajskiego na okładce to gra karciana dla pary osób, w wieku od 6 lat, rozgrywka zajmuje ok. 15 minut. Śliskie pięknie ilustrowane z obu stron karty z wizerunkami dinozaurów i opisem w podziale na cztery cechy – podstępność, siłę, inteligencję, szybkość.

Celem gry jest przejęcie kart przeciwnika, co przypomina klasyczną wojnę, różnica polega na tym, że tutaj nie zawsze wygrywa najwyższa wartość, ponieważ często istotny jest najniższy miernik, a dodatkowo to my wybieramy cechę, która będzie brana pod uwagę w bieżącym pojedynku.

Karty dzielimy równo pomiędzy graczy, układamy je na zmianę, raz mając przed oczami napis „najniższy”, innym razem „najwyższy”. Po odwróceniu karty wybieramy określony atrybut, następnie przeciwnik odsłania swoją kartę i zestawiamy ze sobą wartości – bierze niższa lub wyższa. Jeśli są równe, jak w klasycznej wojnie przykrywamy je kolejnymi kartami.

Więcej jest tutaj mięsożernych drapieżców niż wegetarian, ostre zębiska wystają z większości paszczy. Dinozaury wyglądają, jakby żywcem wycięto kadry z filmu – dynamika ujęcia, barwy – robią wrażenie i przyjemnie się je ogląda.

Z uwagi na prostą mechanikę bawić mogą się już młodsze dzieci, które nawet jeśli jeszcze nie liczą, a potrafią porównywać wartości na zasadzie mniejsze-większe, również powinny dać radę zagrać i miło spędzić czas. Dla miłośników paleontologii i dinozaurów jest to bardzo wartościowa, prosta zabawka, w którą przyjemnie jest zagrać kiedy nie mamy siły na nic bardziej zaawansowanego albo brakuje nam czasu wolnego.

Przyjemna gra, idealna, żeby schować ją do plecaka kiedy wybieramy się na wycieczkę z dziećmi. Szybka i prosta, nie sprawiająca trudności przy tłumaczeniu zasad, ładnie wyglądająca. Idąc do kina na „Jurassic World” zamiast oglądać reklamy lepiej zagrać w „Pojedynek na siłę”, akurat powinniśmy zdążyć przed rozpoczęciem właściwego seansu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI

Film: Pojedynek na siłę Jurassic World – unboxing

Film: Pojedynek na siłę Jurassic World – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!