Recenzja gry Polak Mały Quiz

Na wierszu „Polak Mały” wychowały się całe pokolenia. Uczy on patriotyzmu, szacunku do Ojczyzny, przypomina o wzniosłej postawie, której winni jesteśmy przestrzegać. Kiedyś gra o tym tytule już pojawia się na blogu, wtedy wymieniliśmy ją nawet wśród najlepszych pozycji mijającego roku. Tym razem w wersji na quiz od innego wydawcy. Otwieramy dzisiaj, nie za dwa dni, a może ktoś sobie jeszcze zamówi na rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to ładnie wyprasowane karty. Zazwyczaj u tego wydawcy są one lekko wygięte, a tutaj idealnie proste – nie ma to wpływu na zabawę, ale wizualnie poprawia odbiór. Tutaj na pudełku Polak Mały to nowoczesny dzieciak, w czapeczce z daszkiem i koszulce w narodowych barwach, które zazwyczaj zakładamy kiedy kibicujemy, a to już niedługo znowu się zacznie kiedy Nasi będą grali mecze.

Pozycja dla dzieci w wieku od 6 lat, wewnątrz 50 kart, na które składa się 150 pytań quizowych. Krótka instrukcja informuje nas, że wybieramy 1 z 3 pytań, czyta sąsiad, a po udzieleniu poprawnej odpowiedzi zdobywamy kartę, zabawa kończy się kiedy przeczytano po 5 kart na osobę, wygrywa gracz posiadający ich najwięcej.

Sugestia dla wydawcy z naszej strony, żeby odrobinę rozjaśnić tło, ponieważ gubi się treść pytania.

Pytania odnoszą się do mitów i legend, hymnu, tradycyjnych polskich potraw, uznanych na świecie produktów, prezentacji wielkich koncernów, stowarzyszeń i podziału władzy, geografii Polski i podziału administracyjnego, środowiska naturalnego, atrakcji turystycznych, sławnych osób kultury, sportu oraz nauki. Są daty, ale nie za dużo zatem nie odstraszają.

Znajdziemy również pytania ogólne, kojarzące się z wiedzą o społeczeństwie, typu czym jest legenda, tradycja, referendum, sztandar, święto narodowe, komu przyznawane jest obywatelstwo, kiedy otrzymujemy prawa wyborcze, itp.

Produkt nam się bardzo podoba zarówno wizualnie, jak i tematycznie. Najciekawsze dla nas pytania to te o rodzimych markach produktów, a najbardziej edukacyjne – te historyczne. Na chwilę obecną nie jest to jeszcze nasza ulubiona gra patriotyczna, ponieważ preferujemy dla dzieci inne mechaniki, ale z pewnością najlepsza od tego wydawnictwa.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Polak Mały Quiz – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!