Recenzja zabawki kreatywnej Rysowanie z użyciem cyfr Fundels

Rysowanie z użyciem cyfr” to mądra idea, ponieważ dzieci bardzo lubią wykonywać wszelkie prace plastyczne, ale zazwyczaj unikają przedmiotów ścisłych – tutaj mamy połączenie zapisu matematycznego z obrazami – taka kaligrafia, chociaż najczęściej kojarzona ze starannym zapisem liter naszym zdaniem sprawdza się w prezentacji cyfr.

Wydawca informuje nas, że nauczymy się „umiejętności rysowania” oraz „przekładania i obracania figur”. Jest to pozycja dla jednego gracza w wieku od 7 lat, czas zabawy zajmuje ok. 10 minut. Wewnątrz torebeczki znajdziemy sympatyczny notesik oraz dużych rozmiarów karty, na których ukazano etapy prac nad rysunkiem oraz formę wykorzystanych cyfr – zapis jest odrobinę zniekształcony, ale samo ich wyszukiwanie na obrazku to frajda dla dziecka, a jest jeszcze przecież rysowanie. Komplet dopełnia ołówek, a my polecamy zaopatrzyć się również w gumkę, ponieważ za pierwszym podejściem nie wychodzi tak pięknie, jakby się chciało, rękę trzeba rozruszać i nauczyć się techniki.

Rysujemy przedmioty, osoby i zwierzęta przy użyciu cyfr. Będzie to znakomita „nauka rozpoznawania, rysowania, obracania, tworzenia odbicia lustrzanego i rozciągania” cyfr, za pomocą ćwiczeń. Trenujemy pisanie i rysowanie, rozwijamy orientację przestrzenną.

Na kartach widzimy poszczególne etapy tworzenia rysunku, każdy kolejny rzut będzie bardziej szczegółowy, będzie wzbogacony o nowe, dodane właśnie linie zaznaczone niebieskim kolorem. Na odwrocie kart widzimy pomalowany już obrazek, z zaznaczonymi barwami – praktyczna nauka palety kolorów.

Wydaje nam się, że nie jest to wystarczający produkt, żeby w pełni cieszyć się z nauki rysunku i zapisu matematycznego oraz przekształcenia cyfr we fragmenty kompozycji, a to ze względu, że komponenty są za małe dla plastyka. Natomiast zabawka otrzymuje od nas rekomendację za pomysł i wykonanie – wystarczy, że weźmiemy blok rysunkowy i kopiując szkice z kart, a następnie używając własnych farb i zaprezentowanych tu barw pomalujemy swoje dzieło. Produkt to bazowe narzędzie, taki elementarz rysownika i malarza! Zamiast książki bierzemy kartę, która jest bardziej praktyczna, ponieważ aktualnie wykorzystujemy tylko pojedynczy obraz, a nie musimy trzymać całej książki otwartej na wybranej stronie.

Fenomenalna zabawka, teraz rysunki i malunki Młodego Giercownika nabierają właściwego kształtu, a poszukiwanie cyfr na obrazku to kolejna atrakcja kiedy przestajemy już udzielać się artystycznie. Nie otworzyliśmy jeszcze wszystkich pozycji od tego wydawcy, ale na chwilę obecną jest to jeden z bardziej inteligentnych produktów od Cartamundi – rewelacja! „Rysowanie z użyciem cyfr” i „Czytanie zegara” zrobiły na nas piorunujące wrażenie, bardzo oryginalne i wartościowe zabawki, chociaż kompletnie różne.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI

Film: Rysowanie z użyciem cyfr Fundels – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!