Recenzja gry logicznej IQ Focus

IQ Focus” nie posiadamy, ostatecznie zdecydowaliśmy się, żeby na stałe w kolekcji znalazła się inna pozycja z tej serii, natomiast możemy powiedzieć o niej coś więcej, ponieważ wybierając docelowy zakup oglądaliśmy kilka produktów na żywo.

Generalnie seria „Smart Games” cechuje się znakomitą jakością oraz mechaniką wzorowaną zazwyczaj na układankach kojarzących się z dawnym „Tetris” – podobnie wyglądające klocuszki. Bloki nie są tutaj jednak regułą, gdyż pojawiają się też inne, mniej standardowe formy przesuwania lub dokładania puzzlioryginalne poruszanie się wirusa, który musi zniknąć z planszy, urocze krasnale ustawiane wewnątrz domku odwiedzanego przez Królewnę Śnieżkę, albo też zupełnie odmienny od poprzednich „Króliczek” z porównywaniem widoków 3D z płaskimi na kartach. Jest w czym wybierać, każdy dopasuje produkt do swoich preferencji.

Łamigłówki IQ są małe i to ich cecha wspólna, podobnie otwierane pudełeczko z klapką. Ceny tych produktów są też niższe od pozostałych – większych rozmiarów układanek, w szczególności od tych wykonanych z drewna.

W „IQ Focus” najważniejsze jest centrum planszy. Naszym celem jest odwzorowanie kwadratu 3×3 kostki ze środka. Klocuszki złożone są z kwadracików o różnych barwach i w zależności, którą stroną zwrócimy je do interesującego nas obszaru, jego pokrycie kolorowymi pikselami będzie różne.

W grze jest kilka poziomów trudności. Im dalej tym mniej podpowiedzi – ukazane obrysy elementów. Docelowo zbiór liczy 120 łamigłówek. Wiek gracza został określony na 8 lat i więcej.

Gra rozwija i ciekawi. Czemu jednak jej nie zakupiliśmy? Nabyliśmy „IQ Puzzler Pro”, który posiada więcej opcji – łamigłówki na płaszczyźnie i w pionie – piramida.

IQ Focus” jest interesujący, ale skierowany raczej dla młodszych odbiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę w testowaniem swojego IQ, chociaż lepiej nie dla młodszych dzieci, gdyż te szybciej zainteresują się łamigłówkami nawiązującymi do klasycznych bajek, przykładowo „Czerwonym kapturkiem”, czy „Trzema małymi świnkami”.

Jeśli jednak potrzebujecie coś niedużego, w dobrej relacji ceny do jakości i na już – jeszcze niezbyt skomplikowanego, to „IQ Focus” będzie dobrym zakupem. A po czasie z pewnością wciągniecie się w kolejne produkty z tej serii i zapragniecie nowych wyzwań i wrażeń, czego oczywiście wam życzymy.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!