Recenzja gry Polska Quiz dla Dzieci

Gier z serii „Polska Quiz” już kilka wam pokazaliśmy, ale ta jest inna od tamtych i ta różnica jest bardzo interesująca! Pozycja z dopiskiem „dla Dzieci” i to wiele wyjaśnia, a pomysł jest zacny, ponieważ dziecko nie potrafiące jeszcze czytać może wybrać odpowiedź spośród kilku ilustrowanych. Super!

Polska Quiz dla Dzieci” to w dalszym ciągu quiz, z których znane jest to wydawnictwo. „Kangur” ostatnimi czasy wzbogaca listę komponentów o plansze, które są bardzo kolorowe i podobają się dzieciom. Tym razem zmiana pozwala już najmłodszym odczytać wyniki oraz lepiej zapamiętać ten właściwy, ponieważ większość z nas to bardziej wzrokowcy niż słuchowcy.

Jest to pozycja bazująca na kartach, przeznaczona dla 1-3 dzieci w wieku od 4 lat – naszym zdaniem przy zabawie z dorosłym, można spokojnie startować już od 2-3 lat! W opakowaniu znajdziemy 50 kart, na każdej pytanie do przeczytania oraz trzy odpowiedzi w postaci rysunków. Walczymy o żetony – do uzbierania komplet owoców, monet lub symbole kojarzące się z porami roku.

Wszystkie ilustracje związane są z treścią pytania, które czyta rodzic lub opiekun. Tylko jedno rozwiązanie będzie jednak właściwe.

Pudełko jest trochę zbyt duże i częściowo puste, natomiast kształt został dostosowany do żetonów, które dopiero my wypychamy z arkusza, a ten zajmuje miejsce – stąd rozmiar.

Świetny pomysł na quiz, ale nie tylko na komunikację alternatywną, ale również zapamiętywanie. Z dzieckiem możemy porozmawiać o obiektach, które widzi, naprowadzić na poprawną odpowiedź poprzez wymianę zdań i logiczną argumentację, wspólną eliminację niepasujących odpowiedzi – generalnie rysunek, który jest zrozumiały dla dziecka staje się przyczyną dialogu, a ten również rozwija, teraz łatwiej zgłębić temat.

Uważamy, że pomysł z obrazkami jest trafiony i warto próbować dostosować metodę przetwarzania wyników i nauki – to przecież fenomenalny sposób na edukację najmłodszych – do innych gier z pozostałych kategorii, a jest ich tutaj bardzo dużo, bo wydawca prezentuje zróżnicowane, wąskie zakresowo działy w dużych ilościach.

Z tym produktem już najmłodsze dzieci można zacząć wprowadzać w poznawanie Polski, a poprzez zabawę zawsze jest to bardziej atrakcyjne, szybsze i prostsze w nauczaniu oraz przyswajaniu wiedzy. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Polska Quiz dla Dzieci – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!