Recenzja Złotówka Kultowe Auta PRL Młody Konstruktor Profi

O zestawach z serii „Młody Konstruktor” pisaliśmy już kilka razy i zawsze bardzo pozytywnie, większymi modelami z „Młody Konstruktor Profi” zachwycaliśmy się, bo nas oczarowały. Teraz kontynuujemy serię dla zaawansowanych, ale tym razem będzie nostalgicznie, ze wspomnieniami i refleksją odnośnie przeszłości, bo oto „Złotówka” z „Kultowych Aut PRL”.

Wydawca miał genialny pomysł, żeby przybliżyć współczesnym dzieciakom auta, które obecnie oglądamy już tylko na zlotach miłośników motoryzacji lub rajdach złomów. Naszym zdaniem zadbany Duży Fiat to na dzień dzisiejszy antyk i rarytas, a także obiekt westchnień i pożądania, bo oryginalny, wyróżniający się na drodze, taki pojazd dla intelektualisty lub dobrego mechanika.

Złotówka” to metalowe klocki konstrukcyjne dla dzieci i młodzieży, a także tatusiów – w moim przypadku na pewno – w wieku od 8 lat i więcej. Na ten komplet składa się 930 elementów, klucz płaski i imbusowy, instrukcja.

Największe i najbardziej widowiskowe są oczywiście wielkie koła, ale przyjemne dla oka są również złożone fotele dla kierowcy i pasażerów, kierownica, mnóstwo kolorowych nakrętek tworzących charakterystyczne światła tego modelu. Najfajniejsze w nim jest właśnie to, że kiedy patrzymy na przód i tył, rzeczywiście przypomina nam Fiata 125p – wysokie pionowe lampki z jednej i szerokie poziome z drugiej strony. Nam podoba się też to, że jest kanciasty – dzisiaj wszystkie samochody są opływowe i bardzo do siebie podobne – utraciły swoją indywidualność.

W tym modelu otwieramy cztery boczne drzwi, klapę bagażnika i silnika, oczywiście koła są ruchome.

Auto buduje się długo, ale nie aż tyle, co ciężarówkę z naczepą. Instrukcja w kilku przypadkach informuje nas czy mamy wybrać biały czy czarny element, ponieważ różni je tylko barwa. Ostatnie slajdy to prezentacja już złożonego modelu z każdej strony, żeby porównać sobie gotowy pojazd z instruktażowym. Należy zaznaczyć, że kolory na ilustracjach nie są identyczne z tymi faktycznymi – projekt z kartki to model tylko demonstracyjny.

W „Kultowych Autach PRL” brakuje nam tylko jednej rzeczy – jakichś drobnych informacji historycznych lub ciekawostek związanych z tymi samochodami – jeśli wydawca kiedyś uzupełni paczuszkę o taką wkładkę, to będzie dla nas idealny komplet.

Fenomenalne, mocne, bardzo trwałe klocki, które zachęcają dzieci i rodziców do majsterkowania i przybliżają nam historię rodzimej motoryzacji. Warto mieć w kolekcji, tym bardziej, że jest też tu Polonez i Maluszek, które mamy nadzieję kiedyś wam pokazać. Gorąco polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

 

Film: Złotówka Kultowe Auta PRL Młody Konstruktor Profi – unboxing

Film: Złotówka Kultowe Auta PRL Młody Konstruktor Profi po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!