Recenzja gry Stary Testament Biblijne Memory

Kolejna pozycja od nowych przyjaciół. Tym razem mechanika tradycyjnie już nam znana, klasyczna dla gier pamięciowych, czyli memory. Oryginalny jest tutaj temat, ponieważ zapamiętywali będziemy scenki biblijne – w tej recenzji odnoszące się do Starego Testamentu.

Skoro gra, to zaczynamy od porady dla wydawcy, żeby wpisał gdzieś na opakowaniu takie charakterystyczne dla naszych produktów dane, jak: liczba graczy, wiek, czas gry. Zazwyczaj dla tego typu pozycji są to 2 – bez ograniczeń, 2-3 lata, 15-20 minut.

O fajnym pudełeczku „Biblijnego Memory Stary Testament” pisać nie będziemy, ponieważ było wczoraj. O mechanice też nie, ponieważ dobrze wiecie, że trzeba odsłonić dwie identyczne karty z rozłożenia.

Skupimy się, na wyglądzie, opisie kart, znaczeniu produktu dla graczy i wrażeniach.

W opakowaniu znajduje się 48 kart, czyli 24 pary. Prawie całą powierzchnię karty zajmuje ilustracja, ale pod nią jest jeszcze odrobinę miejsca na krótki tekst informacyjny – ok. 2-3 linijki opisu postaci, obiektu, zdarzenia. Jest też identyfikacja numeryczna.

Grafiki są bardzo ładne i co warto zauważyć, nie infantylne – kreska zadowoli zarówno dzieci, jak i rodziców, ponieważ rysunki są bogate w detale, przygotowane ze starannością, malowane interesującą – bogatą w odcienie paletą barw, także dla tła sceny!

Od momentu zakupu „Biblii Komiks” jesteśmy wielkimi fanami przenoszenia Biblii na ilustracje, zresztą nie tylko my, gdyż przytoczona tutaj publikacja otrzymała „Imprimatur” od Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Wracając jednak do recenzowanej gry – obraz mówi więcej niż słowa, ponieważ jest nośnikiem silniejszych emocji niż barwa głosu, a tym bardziej zbitka liter. A forma gry jest czymś jeszcze ponadto, gdyż tutaj to my uczestniczymy w historii – poprzez zabawę i edukację, oraz rozwój osobisty wynikający z powyższych.

Dziecko nie tylko trenować będzie pamięć, poprzez zapamiętywanie wyglądu karty i jej pozycji w zbiorze, ale także – za sprawą mądrego rodzica, zacznie pytać o zilustrowane opowieści i poznawać kontekst – okoliczności wydarzeń, charakterystykę postaci, historyczne – dokumentalne i przede wszystkim emocjonalne tło, a są to przecież przypowieści ogromnie dramatyczne, uczuciowo potężne i karty ten ładunek wrażeń naszym zdaniem oddają.

Gra o prostych regułach, ślicznej oprawie wizualnej kart i genialnej tematyce. Najbardziej podoba nam się w nich to, że nie są zrobione po „dziecinnemu”, a dziecko i tak zaczyna je rozpoznawać i z czasem rozumieć, gdyż samoistnie pojawia się dialog i tylko od nas zależy, czy go powstrzymamy – ucinając zdawkowym zdaniem, czy będziemy otwarci, skłonni do kontynuowania rozmowy. Warto zachęcać dzieci do odkrywania tajemnic Starego Testamentu, teraz to czas najwyższy, gdyż Europa gubi swoje korzenie! Produkt gorąco polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy SZARON

Film: Stary Testament Biblijne Memory – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!