Recenzja kart Wersety dla Małżeństw

Kontynuujemy otwieranie produktów z najnowszej paczki od Wydawnictwa Szaron. Na dzisiaj przygotowaliśmy „Wersety dla Małżeństw”. Nie jest to może prezent na tyle bogaty – tu celowo nie użyliśmy słowa wartościowy, ponieważ nie wszystko, co kosztowne drogie sercu jest – aby wręczyć go będąc gościem na weselu. Z pewnością jednak nada się idealnie, kiedy sąsiad złotousty blokuje przejazd czekając na flaszeczkę z kwiatkiem i cytatami pod ręką. Mądrych myśli czy może porad odnoszących się do pożycia małżeńskiego nigdy nie za wiele – lepsza przecież karta w dłoni niż teściowa nad głową ze swoimi pretensjami. Chwalcie jednak obie Mamusie, bo pysznie ugotują i dziecka przypilnować potrafią!

Talia kart, teksty na obu stronach. Cytaty pochodzą z Biblii Tysiąclecia oraz Edycji Paulińskiej. Trwałe opakowanie o grubych ściankach z otwieraniem na górze, rozmiarów paczki papierosów. Napisy białe na czarnym tle lub czarne na białym. Czcionka nie jest tak ozdobna, jak w „Wersetach dla Mam”, ale wygląda to dobrze. Symbolika i wzornictwo przypomina imienne bileciki ustawiane na biesiadnych stołach na weselach – serduszka, gwiazdki, koraliki, bicykl, złote ozdobne ramki.

Treści idealnie pasują, aby przeczytać je jeszcze w trakcie nauki przedmałżeńskiej – świetnie, żeby na wizytach u księdza wręczano takie upominki! Wzywają małżonków do odpowiedzialności w wyborze, wiary i zaufania względem siebie i Boga. Poruszają tematykę oczekiwania, niewinności i prawości – co nam również kojarzy się z białą szatą i czekaniem na tego jedynego…

Będzie też o byciu pokornym i dobroczynności, aby podczas hucznego wesela nie zapominać o potrzebujących – nie tak dawno oddawało się dzieciom pluszowe misie zbierane z tej okazji zamiast kwiatków pod Kościołem po mszy. Kiedy przydarzy się pierwsza wymiana argumentów, to warto przeczytać o miłowaniu, panowaniu nad gniewem, przebaczaniu i zapominaniu urazów, sprawiedliwości.

Są żądze „Błogosławiony mąż, który oprze się pokusie: gdy zostanie poddany próbie”, ale również prawdziwe uczucie, bo „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie unosi się pychą…”

Znakomicie, że chociaż czasem wydaje się, że Kościół jest patriarchalny, tutaj nie czuje się dominacji mężczyzny – kiedy czytamy na karcie o byciu poddaną mężowi, najczęściej na odwrocie są słowa wychwalające miłowanie małżonki – mocne wezwanie do wzajemnego poszanowania!

Karty tak samo dobre dla Młodej Pary, jak i małżeństwa z wieloletnim stażem, aby przemyśleć pewne sprawy, uporządkować relacje, czasem odnaleźć w sobie te zakochane dzieciaki sprzed lat. Miłe słowa, silny przekaz.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy SZARON

Film: Wersety dla Małżeństw – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!