Recenzja gry Nowy Testament Biblijne Memory

Obiecywaliśmy wam, że pokażemy, oto i jest – kontynuacja „Biblijnego Memory”, czyli najlepszy sposób zaraz obok komiksu, aby przybliżyć dzieciom Biblię, w tym wydaniu będzie to Nowy Testament.

Tak naprawdę podstawą wiary katolickiej jest właśnie ta część, bo przecież tutaj pojawia się Jezus, czyli Bóg pod postacią człowieka, który umiera za odkupienie grzechów i potem zmartwychwstaje, a pokonując śmierć daje nadzieję, że i my kiedyś dostąpimy tego zaszczytu zostając nagrodzeni – za wiarę i dobre życie na ziemi. To najgłębsza w swej postaci miłość, miłosierdzie i ofiara, a zarazem pokora wobec wydarzeń. Rezygnacja z boskiej mocy dla możliwości zbawienia własnych morderców i ciemiężycieli – niesłychane!

Otrzymujemy talię 48 kart, czyli 24 pary, które będziemy odsłaniać w tradycyjnej grze pamięciowej bazującej na mechanice memory.

Bardzo nam się podoba, że wydawca ukazał wszystko, co najważniejsze w życiu Jezusa. I nie są to wcale niezwykłe okoliczności narodzin, które tak pięknie oddają szopki betlejemskie w kościołach na Boże Narodzenie. Nie jest to też celebracja czy tworzenie się Kościoła – wybór 12 apostołów, ostatnia wieczerza, umycie stóp swoim uczniom. Najważniejsze jest zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i bolesne umieranie – biorąc pod uwagę, że krzyżuje się Boga! Istotne są też wszystkie dowody boskości – zjawiska nadprzyrodzone, objawienia, a na bardzo udanych ilustracjach widzimy spacer po wodzie, uzdrowienie teściowej Piotra, niewidomego, chromego, cud rozmnożenia pokarmu oraz nieziemskie istoty – Anioły.

Znakomite jest to, że karty są ślicznie malowane, ale nie widać na nich agresji i przemocy, cierpienia i bólu, oraz wszystkich tych negatywnych emocji związanych z dramatem, które przecież tam były! A młodsze dzieci znać ich jeszcze nie powinny, bo na to przyjdzie kiedyś właściwa pora, bardziej odpowiednia na refleksję.

Na jednej z kart „Jezus i dzieci” jest świetny opis dla promocji tej gry wśród najmłodszych graczy i ich rodziców, brzmi tak: „Jezus kocha dzieci i cieszy się, gdy do Niego przychodzą”, my dodamy od siebie, że gra karciana to genialny przekaźnik dla nauki o religii, krzewienia i wzmacniania wiary, zapisu tej historii w „małym rozumku”, jak mawiał Puchatek.

Dotrzeć do dzieci poprzez śliczne ilustracje i pyszną zabawę to bardzo dobry pomysł!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy SZARON

Film: Nowy Testament Biblijne Memory – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!