Recenzja kart Bądź światłem! Błogosławieństwa

Ostatnie pudełeczko z upominkiem od wydawnictwa Szaron. Tym razem całość w odcieniach zieleni, ale również polnych kwiatów – generalnie wiosna, ale nie tylko, wybrane karty już odrobinę w złotej jesieni. Tytuł produktu wzywa i alarmuje „Bądź światłem!”. Będą to „Błogosławieństwa”.

Przyznam, że przez chwilę zastanawialiśmy się dla kogo przeznaczone są te karty, bo kiedy jest wskazanie, że dla małżeństw lub dla mam to identyfikacja jest jednoznaczna. Komu jednak możemy życzyć wszelkiej pomyślności, aby zawsze dobrze się darzyło, łaska nigdy nie opuszczała? Najbardziej, z uroczystości związanych z wyznaniem wiary, kojarzą nam się chrzest, komunia święta, bierzmowanie i to będą dobre momenty, aby podarować takie właśnie karty. Najlepiej razem ze złotym medalikiem lub krzyżykiem na łańcuszku.

W tej talii podobają nam się wszystkie karty z motywem roślinnym – koją nerwy, łagodzą nastrój, uspokajają. Kilka kart jest jednak pomalowanych na dwa odcienie zieleni bez ozdobników i te wyglądają pokutnie, na tle reszty. Warto zwrócić uwagę, że napisy ukazane bardzo wyraźne, zazwyczaj naniesione na białe tło i kiedy przyzwyczaimy się do odczytywania pogrubionej czcionki czy zawijasów przy wybranych literach, przyjemnie jest poznawać ich treści. Teksty są stosunkowo krótkie, ale solidne – przemawiają do wyobraźni, wskazują wartości, dodają nadziei. Mogą być drogowskazami, życiowym credo – to coś więcej niż tylko złote myśli, to ważne słowa obrządku, a zatem: wysławianie, komplementowanie, adoracja Boga.

Nie wszystkie cytaty są podpisane, ale większość z nich pochodzi z Biblii Tysiąclecia wydania V oraz Edycji Paulińskiej.

Bądź światłem! Błogosławieństwa” to produkt, który znakomicie uzupełnia pozostałe z tej serii. Teraz można dopasować karty afirmacyjne do rozmaitych świąt, a to praktyczna pamiątka, ponieważ nie każdy na co dzień czyta Pismo Święte. Wymienić kartę na biurku dziecka z rana to prosta czynność, a krótkie lecz istotne dla ducha fragmenty czyta się bardzo szybko. Dobry sposób, aby zaciekawić dziecko wiarą, stopniowo wprowadzać małego człowieczka w religię, ponieważ niekiedy wystać na mszy nawet dorosłemu jest ciężko, szczególnie gdy upalne słońce grzeje na zewnątrz i myślimy tylko o chłodnej kąpieli i zimnych napojach. A młode urwisy są bardziej niecierpliwe od nas.

Oryginalna seria kart. Produkty pokazywane na blogu w ostatnich dniach są znakomite w kontekście wyrażania aprobaty, w odniesieniu do ofiarowania duchowego wsparcia, potwierdzenia prawd uniwersalnych, edukacji i wychowania dziecka w wierze.

Mieliśmy satysfakcję z ich przeglądania, zainteresowały nas i mamy nadzieję, że kiedyś uda się jeszcze zaprezentować pozostałe, ponieważ w ofercie wydawcy znajdziecie też „Wersety dla mężczyzn”, „Wersety dla kobiet”, „Wersety, które każdy znać powinien”, Słowa życia”. Przyznacie chyba, że ostatnie dwa tytuły wydają się być bardzo intrygujące. Miłego dnia i pogody w sercu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy SZARON

Film: Bądź światłem! Błogosławieństwa – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!