Recenzja klocków Pług śnieżny Blocki MyCity

Kontynuujemy oglądanie nowych zestawów klocków Blocków, ciągle trzymamy się żółtej kolorystyki przypominającej pojazdy z budowy, chociaż niekoniecznie związane są one z robotami naziemnymi, gdzie powstają bloki, ale z dbaniem o kondycję pasów jezdni, jak najbardziej! Tym razem „Pług śnieżny”, który zawiera 153 klocki.

Nie liczyliśmy, ale po złożeniu całości pozostały nam elementy luzem, zatem możliwe, że klocków jest nawet więcej! Wewnątrz opakowania znajdziecie dwa woreczki oraz instrukcję, boki są zaklejone i komplet klocków nieźle zabezpieczony przed zgubą.

Samochodzik składamy w 9 krokach, wszystkie bieżące elementy są wyszczególnione w osobnych tabelach i ponumerowane ilościowo, z montażem nie było problemu. Naklejki dostarczono na osobnym arkuszu, miejsca ich występowania pokazano na zdjęciu z opakowania. Osobiście napis „urban service” bardziej pasuje nam na podłużny, szary klocek przy kufrze, ale ostatecznie umieściliśmy go, jak wydawca przykazał – naklejone na trzech mniejszych elementach.

Pług śnieżny wydaje się być masywny i wysoki, a to za sprawą stosunkowo małych kół w porównaniu z funkcjonalną nadbudówką. Łopata zamontowana z przodu pojazdu mocno wydłuża jego rozmiary. Pług jest zginany w dwóch miejscach i przyjemnie się nim manewruje. Część górna, czyli wywrotka, posiada na końcu otwór, z którego w domyśle wysypuje się sól na jezdnię, boki również mogą się zginać – chociaż można je docisnąć klockami w taki sposób, żeby były sztywne. Daszek w kabinie łatwo odczepić, lusterka boczne można ustawiać, opony oczywiście są gumowe, a koła swobodnie się obracają.

W zestawie otrzymujemy pięć naklejek, z których podłużne napisy i znaki ostrzegawcze z wykrzyknikiem powtarzają się z wcześniej montowanych pojazdów, dzięki czemu możemy budować ujednoliconą flotę pojazdów służby miejskiej, porządkowej.

Najsłabszym elementem może okazać się część podnosząca kufer, ponieważ trzyma się tylko na jednym wystającym na tyle pojazdu klocku, ale na chwilę obecną całość trzyma się stabilnie.

Udany pojazd z całkiem dobrej serii klocków. Naszym zdaniem można śmiało kupować.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Pług śnieżny Blocki MyCity– unboxing


Film: Pług śnieżny Blocki MyCity – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!