Recenzja klocków Pomoc drogowa Blocki MyCity

Zaczynamy prezentację coraz większych modeli z klocków „Blocków”, tym razem aż 323 klocki w okazałym zestawie „Pomoc drogowa”, ciągle rozwijamy naszą metropolię, czyli jest to najnowsza seria „MyCity”.

W pudełku zamkniętym markowymi plombami znajdziemy 5 worków z klockami, instrukcję budowy dla dwóch pojazdów oraz arkusz z naklejkami. Niebieski samochodzik składamy w 8 krokach, a pomoc drogową w 13. Są też dwa ludziki – poszkodowanego pasażera oraz dzielnego serwisanta, który holuje nas do mechanika.

Niebieski kabriolet to taki staroświecki model jeepa. Autko generalnie puste w środku, wyróżnia się zaokrągloną po bokach przednią maską oraz mocno zarysowanym rusztem. Rzuca się również w oczy przezroczysta szyba, jako jedyny element wyniesiony w górę. Siwe włosy kierowcy kojarzą się z wiekiem pojazdu.

Laweta w stylu amerykańskim, z mocno wysuniętym przodem oraz długą kabiną i dyszami wydechowymi strzelającymi spalinami prosto w anioły – trochę, jak ze starych horrorów drogi, fajna! Malowana w ostrzegawczym pomarańczowym, nie sposób jej nie zauważyć kiedy się pojawia. Mocno wysunięte, zaokrąglone błotniki nadają platformie ciężkości.

W tym pojeździe są ruchome części. Możemy podnieść klapę z przodu i obejrzeć silnik, otworzyć pary schowków po bokach, zakręcić kołowrotkiem i nawinąć linę, na której wisi złomek. Jest też klapa uchylana na zawiasach, na której umieszczamy wybraną z osi wraz z kołami niesprawnego pojazdu. Trochę szkoda, że nie ma korbki na pręcie, którym obracamy, ale córa sobie radzi.

Z naklejek otrzymujemy 4 tablice rejestracyjne, duży znaczek na dach lawety, dwa małe trójkąty ostrzegawcze, informację o wadze udźwigu, parę napisów serwisowych i symbole skrzynek na narzędzia. Mamy tu mały kłopot, ponieważ brakuje opisu, gdzie je umieścić. Nie jest to jakiś specjalnie duży problem, ale akurat z tylną tablicą dla ciężarówki, taka wskazówka byłaby bardzo pomocna – nie ma wiele miejsca na oznaczenie z tyłu i nigdzie tego nie pokazano na obrazkach.

Pomimo drobnych mankamentów, a raczej braku usprawnień, komplet ten jest bardzo interesujący, ładny i oferujący dziecku i rodzicom świetną zabawę w awarię na drodze.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Pomoc drogowa Blocki MyCity” – unboxing

Film: „Pomoc drogowa Blocki MyCity” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!