Recenzja gry Gwiezdna ucieczka Asteroid Escape

Druga z łamigłówek zakupionych do pracy z uczniami szkoły podstawowej, tym razem kosmos i fantastyka. Pozycja ukazuje statek kosmiczny, który z trudem przedziera się przez pas planetoid.

„Gwiezdna ucieczka”, bo tak brzmi polska nazwa „Asteroid Escape” to gra logiczna z serii „Smart Games”, dla pojedynczego dziecka w wieku od 8 lat. Znajdziemy tutaj 60 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności – 5 poziomów, od „starter” do „wizard”.

Zabawa polega na przesuwaniu kosmicznych kulek, w taki sposób, żeby nie uszkodzić pojazdu, a żeby mógł on wylecieć z zagrożonej uderzeniem strefy przez otwór na środku jednej z krawędzi planszy.

W przestrzeni gry umieszczono 7 klocków z 1-2 półkulami doczepionymi do kwadratowych płytek oraz miniaturowy model statku kosmicznego z mocno rozłożonymi na boki skrzydłami i stosunkowo niewielkim dziobem. Trudność polega na tym, że asteroidy mogą haczyć o wystające elementy statku, a także przeszkadzać sobie nawzajem. Kamienie podzielone są na dwie wielkości.

Mechanika tej gry nawiązuje do „Antywirus” oraz ostatnio zaprezentowanego „Hop do norki”, natomiast jest to gra łatwiejsza. Przestrzeń gry jest mniejsza, ruchy są jednolite, czyli przesuwanie góra-dół, kształty do siebie zbliżone – tylko dwa duże asteroidy wystają poza podstawkę. Dzięki temu pozycja ta jest prostsza i wygodnie z nią zacząć przygodę z tym rodzajem łamigłówki.

Nie jest to gra tak widowiskowa, jak „Jump in”, natomiast skojarzenie tematyki z uniwersum świata spod znaku „Star Wars” z pewnością zachęci do zabawy miłośników filmów i całkiem niezłych książek. Córka od razu po rozpakowaniu zaczęła się bawić i tato mógł w spokoju oglądać dzisiejsze mecze.

Warto również zaznaczyć, że wydawca wprowadził nowe plastikowe pudełka z głębokim szkiełkiem do przykrywania planszy oraz gąbeczką zabezpieczająca środek.

Elegancka, inteligentna zabawka.

Film: „Asteroid Escape Gwiezdna ucieczka” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!