Recenzja klocków Cysterna Blocki MyCity

Dzisiaj bawimy się dużym zestawem klocków, który jest bardzo potrzebny, kiedy posiadacie już stację benzynową, bo przecież paliwa trzeba jakoś dostarczać. W komplecie otrzymujemy aż 464 elementy, opakowanie jest wielkie i okazałe, w sam raz na prezent.

„Cysterna” wchodzi w skład serii „MyCity”, są to najnowsze modele klocków Blocków, oczywiście kompatybilne z innymi dostępnymi na rynku markami. Pojazd jest bardzo widowiskowy, przy czym uwagę zwraca przede wszystkim cylindryczny kontener do transportu cieczy. Pod zbiornikiem po bokach pojazdu znajdują się pojedyncze schowki oraz mechanizmy do podłączania węży – wajchy do przełączania oraz zawory, przewody umieszczono za szoferką. Kabina bez fotela kierowcy, ale za to obszerna. Ruchome koła i gumowe opony to podstawa.

W komplecie naklejki do samodzielnego ozdabiania modelu – tablica rejestracyjna na przód, podwójne „Blocki Oil” i trzy ostrzeżenia o łatwopalności, tablica ADR informująca o pojazdach przewożących substancje niebezpieczne i czerwony znaczek, że to paliwo, naklejka na daszek kabiny. Wybrane naklejki dużych rozmiarów, ale niedopasowane do klocka – „Blocki Oil” zajmuje aż 6-7 wąskich elementów.

Składanie jest dynamiczne i proste, drobne problemy mogą się pojawić dopiero przy wsuwaniu na podwozie cylindrycznego zbiornika – zasłonka na przód i tył lubi wtedy odpadać. Pojazd jest łamany za ciągnikiem, ale skręt jest krótki, gdyż naczepa ustawiona jest bardzo blisko. Kiedy ją połączymy lepiej potem nie odczepiać, gdyż podwozie na tyle ciągnika jest wyjątkowe delikatne w porównaniu z masywnym zbiornikiem i może się zapaść przy zaczepie. Schowki odrobinę haczą przy otwieraniu o błotniki kół, natomiast można próbować odwrócić uchylanie.

Do pojazdu dołączono dwa pachołki ostrzegawcze oraz beczki na paliwo – wszystkie cztery oklejone – pasy oraz oznaczenia o substancjach łatwopalnych. Jest też ludzik.

Fajnie, że pojazd jest duży. Bardzo interesujący jest mechanizm nasuwania cylindra. Trochę szkoda, że jego zasłonki nie są lepiej zabezpieczone – na przykład dodatkowymi mocowaniami od spodu. Pomysł na zabawę znakomity, a że jest też w serii stancja benzynowa – tym lepiej!

Komplet „Cysterna” jest ok., nie powala na kolana, ale w tej cenie trudno o ciekawszą zabawkę.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: „Cysterna Blocki MyCity” – unboxing

Film: „ Cysterna Blocki MyCity” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!