Recenzja klocków Helikopter Mały Konstruktor Junior

Ostatni komplet z najnowszej serii „Mały Konstruktor Junior” i chyba najciekawszy z dotychczasowych projektów. Marka otrzymała nagrodę zabawki 2018 roku i naszym zdaniem na nią zasłużyła!

Trzeci zestaw z oferty dla najmłodszych konstruktorów, tym razem jest to „Helikopter”. Klocki dla dzieci w wieku od 4 lat, 68 elementów – drewniane płytki oraz duże plastikowe wkręty. Genialny wybór, jeśli szukacie klocków nie do układania, jak tradycyjne lecz składania modeli na zasadzie montażu – samodzielnego skręcania. Aktywność przypomina majsterkowanie, zabawę w warsztat, małego mechanika i jest znakomitą alternatywą dla standardowych klocków.

W opakowaniu pojedynczy, pojemny worek strunowy z komponentami. Drewno niemalowane, gładkie, idealnie docięte. Śruby o głębokim gwincie, łatwe do skręcenia w małych paluszkach dziecka. Klucze płaskie ze śrubokrętem w zestawie, ale praktycznie niepotrzebne. Instrukcja wyjątkowo przejrzysta, mądrze ułożona, bardzo sensownie ukazująca proces budowy.

Zaczynamy od podstawy czyli płozy. Każda aktualnie dodawana część jest podświetlona, a wcześniejsze zacieniowane. Liczba elementów na każdym rysunku została pomniejszona w porównaniu z instruktażem dla starszych dzieci, obrazki są również większe. Następne kroki to centralna oś helikoptera, czyli podłoga kabiny oraz ogon, kończymy na ściankach bocznych i wirnikach.

Model jest stabilny, wszystkie elementy świetnie dopasowane i umiejscowione. Wirniki się kręcą. Gotowa zabawka zrobi duże wrażenie na dziecku i rodzicu, a montaż nie jest wyczerpujący, a daje wiele satysfakcji.

W tej serii zdumiewają nas pomysły, że małym nakładem siły i za pomocą dużych lecz nielicznych klocków można skręcić naprawdę wspaniały obiekt, który nie tylko dobrze wygląda, ale również posiada ruchome części. Źródłem przyjemnego odczucia jest również naturalne drewno, które jako szlachetny materiał zawsze jest miłe w dotyku.

Wcześniej drewniany budulec zawsze kojarzył nam się z prostymi klockami blokowymi, a tutaj okazuje się, że można go użyć w bardziej kreatywny, oryginalny i innowacyjny sposób. Brawo za ideę i wykonanie! Bardzo nas cieszy także to, że pochwalić możemy rodzimy produkt!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Helikopter Mały Konstruktor Junior” – unboxing

Film: „Helikopter Mały Konstruktor Junior” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!