Recenzja Ekspedycji North Pole Expedition

Ta gra kojarzy nam się z walką z żywiołami, a także z koniecznością dostosowania się do warunków środowiska. Pojawia się orka, ryby oraz Eskimos, a wszystko dzieje się na biegunie północnym! Czy czujecie już zimny klimat?

Angielskie słowa, że ryby muszą pozostać mokre, a misie suche nie są może do końca trafione, ponieważ pomijają rolę ssaków w przygodzie, jednak oddają istotę samej gry „North Pole Expedition”, lub dla nas w skróconej nazwie „Ekspedycja”. Zabawka bazuje na układaniu puzzli, przeznaczona jest dla pojedynczej osoby, dziecka w wieku od 6 lat, do rozwiązania czeka 80 zagadek.

Wewnątrz kartonowego opakowania schowana jest plastikowa skrzyneczka, w której pomieszczą się wszystkie komponenty. Znajdziemy tutaj 20 map z różnym ukształtowaniem kry lodowej na wodzie – niby mało, ale to nie do końca prawda. Każda z nich jest dwustronna, a dodatkowym mnożnikiem podwajającym liczbę przypadków jest wymienna płytka z Eskimosem. Plastikowe elementy to trzy puzzle prostokątne, dwa skręty i podróżnik w dwóch wariantach na klocuszku w kształcie litery „T”.

Dzisiejszą łamigłówkę od „Smart Games” wyróżniają właśnie dwa tryby rozgrywki, które uzależnione są od wyboru puzzla z Eskimosem. Kiedy człowiek stoi z dzidą, nie możemy ustawić go na wodzie. Jeśli płynie w swoim canoe, to musi zostać położony właśnie poza lądem! Zawsze wybieramy jeden kafelek z Eskimosem, który wpływa na resztę układu na planszy.

Warto jeszcze opisać przestrzeń świata gry – fragmenty układanki są przezroczyste, a jedynie postaci namalowane, stąd bardzo fajnie to wygląda, kiedy puzzle są już położone – jakbyśmy sami domalowywali detale obrazu.

W początkowych układach widzimy obrysy wybranych postaci, które ułatwiają rozpoczęcie zabawy i zapoznanie się z mechaniką gry, im dalej tym oczywiście trudniej i już bez podpowiedzi.

Łamigłówka będzie się podobała, ponieważ jest wizualnie śliczna, dopracowana pod względem formy i mechaniki. Rodzica zadowoli jakość wykonania i rozrywka połączona z edukacją dziecka. Zabawka godna polecenia. Nas tylko zastanawia, czy akcentowanie ekspedycji, kosztem rezygnacji z informacji o biegunie północnym, zwanym też polarnym w polskim tytule wyjdzie tej grze na dobre. To oceńcie już sami…

Film: „Ekspedycja North Pole Expedition” – unboxing

Film: „Ekspedycja North Pole Expedition” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!