Recenzja klocków Szpital w Heartlake Lepin

Dzisiaj pokażemy wam chińską wersję klocków, kopię wielkiego hitu – „Szpital w Heartlake”. Komplet przyleciał bezpośrednio z Dalekiego Wschodu, jest kompatybilny z markowymi zestawami i nas zachwyca.

Oryginalnie seria „Friends”, tutaj „Girlsclub”, przesłał „GeLiDa Toys” i wszystko jest bardzo w porządku. Klocki dla dzieci w wieku 7-12 lat i aż 871 elementów.

Szpital podzielony został na poszczególne sale, które składamy każdą z osobna, są też dwa duże pojazdy – helikopter oraz ambulans, a także dość sporo mniejszych rozmiarowo sprzętów, np. wózek inwalidzki, spacerówka, rower, ruchoma szafeczka na kółkach, nosze- dwa rodzaje. Warto również nadmienić, że wszystko jest kolorowe i ozdobione aż 39 naklejkami, idealnie dopasowanymi do pojedynczych elementów.

Seria uniwersalna, niby dla dziewczynek, ponieważ sporo tutaj motywów serca, natomiast różowe kolory stosunkowo ograniczone – więcej ciemnego niebieskiego i charakterystycznej dla placówek medycznych bieli, zatem chłopcy również powinni się zainteresować.

Na parterze znajdziemy recepcję, ulokowaną bezpośrednio za przeszklonymi drzwiami, po bokach znajdują się poczekalnia oraz sala odbioru pacjentów przywiezionych przez karetkę pogotowia. Mamy tutaj krzesełka, automat do kawy, biurko z komputerem, baniak z wodą, centralkę telefoniczną.

Drugie piętro to sala pobytu mamy z dzieckiem, toaleta, pokój z fotelem do zabiegów i rentgenem oraz w pełni wyposażona sala operacyjna! Pokój dla pacjentów z łóżkiem, kołyską, wiszącą zabawką, dywanikiem. Toaleta z muszlą klozetową, baterią z umywalką, miejscem do przewijania maleństwa. Aparat do prześwietleń z uchylną ścianką boczną oraz wiszącymi zdjęciami rentgenowskimi, obok genialnie wyglądający szkielet, obrotowy fotel i szafka na leki przy ścianie. Najbardziej techniczne z pomieszczeń sprawia niesamowite wrażenie, ze względu na wyjątkowo mobilny wysięgnik ze światłami nad stołem operacyjnym, lodówkę z komputerem, punkt laboratorium, gdzie skorzystać można z mikroskopu. Jest jeszcze lądowisko dla helikoptera na dachu oraz miejsce na ozdobny szyld.

Wnętrza są bardzo jasne, ponieważ zamiast typowych ścian zastosowano wielkopowierzchniowe oszklenia – oczy cieszą naklejki żaluzji. Świetnym pomysłem są połączenia poszczególnych modułów – pokoje można łatwo podnosić i przemieszczać, ponieważ są zaczepione na kilku zaledwie klocuszkach.

Helikopter jest malutki, ale pocieszny. Śliczna jest szyba, która jest niestandardowa, gdyż fantazyjnie uwypuklona. Mocno zaskoczył nas również cudaczny wirnik na ogonie – swoją drogą, bardzo ładny.

Ambulans jest najmniej interesujący z całego kompletu. Jedynie, co wyróżnia autko spośród innych pojazdów, z którymi mieliśmy styczność, to duże naklejki na tylnych, szeroko otwieranych drzwiach, ukazujące wyposażenie ratownicze.

Ludziki są malowane bardzo starannie i z dbałością o detale, są jednak wyjątkowo delikatne i łatwiej je uszkodzić w porównaniu z tradycyjnymi chłopkami, które znamy z bajek o klockach. Córka bardzo przeżywała pojawienie się w zestawie niemowlęcia owiniętego w becik.

Są to piękne, wielkie, silne zróżnicowane klocki. Każdy pokój to szereg możliwości na urozmaicone zabawy związane z oferowaniem usług medycznych. Szpital przyjemnie się buduje, a już złożony pasjonuje dzieci oraz rodziców, sprawia wiele radości. Super!

Film: „Szpital w Heartlake Lepin” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!