Recenzja gry Jungle Speed Plaża

Jungle Speed” posiadamy w kolekcji od dawien dawna i nie planujemy się jej pozbywać. Podoba nam się pomysł na zabawę i nie wyobrażamy sobie imprezy bez totemu. Wykonanie pierwotnej wersji gry jest bardzo eleganckie, a drewniany klocek, do którego się ścigamy bardzo nam odpowiada. Nie ma jednak różny bez kolców, tutaj realnym zagrożeniem była woda. Na szczęście problem ten rozwiązano!

Jungle Speed Plaża” to gra dla 2-10 osób w wieku od 7 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 15 minut. Granica wieku może zostać obniżona kiedy w zabawie uczestniczą rówieśnicy – zbliżona szybkość reakcji oraz siła uścisku.

Generalnie to ta sama pozycja, tylko w nowej odsłonie. Jeśli jakimś cudem nie posiadacie podstawki to warto przemyśleć jej zakup przed wyjazdem na wakacje. Plaża i morze są nierozerwalnie związane z tą grą, nie tylko z uwagi na przeróbkę oprawy graficznej, ale również wykonanie.

Zmieniono zarówno totem – kolor i materiał, ale także karty – wzory oraz plastikowa oprawa. Teraz całość jest odporna na wilgoć i mokry piasek. Pozostaje oczywiście problem zarysowania powierzchni kart drobnymi kamyczkami, ale nie da się uniknąć wszelkiego typu zagrożeń.

Jungle Speed” polega na szybkim łapaniu totemu, ale nie przez wszystkich uczestników zabawy, a tych, którzy posiadają identyczne kształty na wierzchu swoich stosów kart, czyli uczestniczą w pojedynku. W przypadku pomyłki zbieramy karty z puli, natomiast celem jest pozbycie się ich wszystkich.

Skoro wersja plażowa, to rozgwiazdy, ośmiornice, ślimaki oraz różne muszelki, a także siatkowy woreczek, jakby wypożyczony od rybaka. Zadania z kart specjalnych również zbliżyły się do aktywności plażowych – w jednym z nich wprowadzono jeszcze więcej ruchu do tej i tak już aktywnej gry. Mowa tutaj o białych strzałkach – gracz łapiący totem, tym razem rzuca nim na odległość 10 m i przy kolejnym pojedynku trzeba będzie biec, aby go złapać! Wesoły pomysł, który sprawdzi się na piasku, ale według wydawcy również w wodzie – ewentualna konieczność dopłynięcia do znaleziska – tego jeszcze nie testowaliśmy, chociaż obawialibyśmy się ryzyka utraty zabawki.

Na pewno rozgrywka jest teraz weselsza, jeszcze bardziej dynamiczna i niezależna od warunków atmosferycznych. Karty wyglądają radośniej i kojarzą się z czasem wolnym i wypoczynkiem. Wszystkie zmiany praktycznie wyszły grze na dobre i pozycja wydaje się nawet bardziej atrakcyjna niż uprzednio. Gorąco polecamy na upalne dni i pobyt w plenerze.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!