Recenzja gry IQ Twist

„Smart Games” ma w swojej ofercie duże łamigłówki, których ceny podchodzą pod sto złotych, ale również całkiem sporo miniaturowych gier logicznych, w połowie ceny tamtych. Często mniejsza rozmiarowo łamigłówka to dobry wybór, ponieważ nadal wytężamy umysł, a pieniądze zostają na kolejne pozycje. Dzisiaj jedna z takich propozycji, czyli „IQ Twist”

Jak sama nazwa wskazuje będą tutaj skręcenia i rzeczywiście, komponenty wyglądają trochę, jak makaron do rosołu u babuni. Zabawka do samodzielnej aktywności, dla dziecka w wieku od 6 lat. Do rozwiązania mamy 120 zadań. Wśród komponentów znajdziemy 8 kawałków o różnych kształtach w 4 kolorach i 7 znaczników barw.

Naszym celem jest umieszczenie na planszy wstążek, natomiast nie zawsze chodzi tyko o to, żeby je pomieścić w przestrzeni gry. Pojawiają się tutaj pionki, które wtykamy pionowo w otworki i tak sobie sterczą, ale nie bez celu. Otóż komponenty, które układamy również są dziurawe, a kolorowe znaczniki rozmieszczone we wskazanych punktach na planszy będą idealnie uzupełniały te wolne przestrzenie, jedyny niuans, żeby barwa się zgadzała.

Kombinacji jest wiele, dziecku gra wystarczy na bardzo długo. Pudełko jest szalenie wygodne do przechowywania oraz do przenoszenia, sprawdzi się w podróży, np. samochodem, kiedy jazda jest monotonna dla małego pasażera i musimy zapewnić dziecku rozrywkę.

Najciekawszą pozycją z IQ wydaje się być „Puzzler Pro”, tam rozgrywka jest jednak znacznie bardziej skomplikowana, więc dziecko, które nie orientuje się w układach w trzech wymiarach przestrzeni – ustawianie piramidy – będzie miało sporo problemów z rozwiązaniem części zadań. Tutaj wszystko jest jasne i klarowne.

„IQ Twist” polecamy na dobry początek i dla osób rozważnie wydających pieniądze na rozrywkę, a ceniących sobie miniaturyzację w grach logicznych.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!