Recenzja gry Pool Party Zabawa w basenie

Pingwiny to etatowe gwiazdy dziecięcych animacji, stąd częste ich wykorzystanie w zabawkach. „Smart Games” również czerpie z popularności tych sympatycznych nielotów goszcząc je na planszy. „Pingwiny – Zabawa w basenie” to pozycja, której zakup rozważaliśmy, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na „Pingwiny na lodzie” – bardziej złożony i wydaje się mechanicznie ciekawszy produkt, o czym za moment przy okazji porównania.

Zabawa w basenie” to prostsza wersja tej drugiej gry, chociaż oficjalnie obie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 lat. W tej grze ze schematu startowego rozkładamy w swoim basenie pingwiny – zajmują one pojedyncze pola. Zażywające kąpieli przypominają odrobinę przemalowane kaczuszki, ponieważ zrezygnowano z charakterystycznej postawy stojącej, ale cóż…

Poza ptakami są jeszcze cztery lodowe kry. W tej wersji gry są one statyczne, nie poruszają się, co akurat nam wydaje się mniej interesujące. Raz dany kształt nie ulega deformacji – w „Pingwinach na lodzie” można zmieniać jego formę poprzez modyfikację puzzli – innowacyjne rozwiązanie.

W książeczce przykładów zgromadzono tylko 60 zadań, są one podzielone na 4 stopnie trudności od „startera” do „mastera”. Fragmenty lodu musimy układać pomiędzy pingwinami, których rozmieszczenie wskazuje wzór. Zaznaczyć należy, że nie zawsze wszystkie zwierzaki biorą udział w „Pool Party”, niekiedy również może pozostać na planszy fragment niezamarzniętej wody.

Pingwiny są słodkie, do czego już nas przyzwyczaiły, warto natomiast zwrócić uwagę, że lód ma własne wypukłości i zagłębienia, dzięki swojej niejednolitej, pofałdowanej strukturze wygląda całkiem okazale.

Gra uczy cierpliwości, dążenia do celu poprzez analizę poszczególnych ułożeń i planowanie, wymaga od dzieci koncentracji i kreatywnej manipulacji gotowymi elementami. Zabawa pozytywnie oddziałuje na postrzeganie wzrokowe – percepcja, odbiór bodźców.

W ofercie wydawcy znajdziemy bardziej oryginalne łamigłówki, ale dla miłośnika „Pingwinów z Madagaskaru” ta zabawka i tak w zupełności wystarczy. Zaspokaja gusta dzieci i satysfakcjonuje rodzica, kiedy te osiągają pierwsze sukcesy w nauce logicznego myślenia.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!