Recenzja gry edukacyjnej Świat BrainBox

Zapraszamy do zapoznania się z wartą uwagi pozycją „Świat”, która wchodzi w skład popularnej serii gier i pomocy dydaktycznych „BrainBox”. Warto zapamiętać nazwę, ponieważ będzie więcej produktów tego typu, a wszystkie je łączy nowatorski pomysł na naukę i utrwalanie informacji. Jest to gra edukacyjna, ale tak bardzo interesująca, że marka była również nominowana do najlepszej gry imprezowej w Norwegii w 2011 roku – „Arets Spill Award”.

Świat BrainBox” to gra bazująca na kartach, chociaż na tyle twardych, że powinniśmy raczej pisać kaflach. Jest też nietypowa kostka, gdyż z możliwością uzyskania wyniku w zakresie 1-8 oraz klepsydra, żeby zmieścić się w czasie przeznaczonym na obserwację i zapamiętywanie, całość zamyka instrukcja, która jest generalnie zbędna, gdyż już na opakowaniu wyjaśniono zasady gry.

Zabawa uczy nas, żebyśmy zwracali uwagę na drobnostki, jest świetną alternatywą dla tradycyjnego memory w kategorii gier pamięciowych, ale kształci także w rozumieniu i pozyskiwaniu konkretnej wiedzy – tutaj z zakresu geografii państw świata – z uwzględnieniem przede wszystkim kultury charakterystycznej dla kraju i regionu.

W trakcie rozgrywki musimy zapamiętać jak najwięcej detali widocznych na karcie w postaci symboli oraz napisów – stolica, strona internetowa, ale też cechy szczegółowe ilustracji. Po chwili karta zostanie odwrócona na drugą stronę i rzut kostki określi numer pytania, na które musimy odpowiedzieć. Każde z rozwiązań było widoczne na odwrocie karty, tylko od nas zależy, czy potrafimy je wydobyć z pamięci.

Super, że baza krajów jest naprawdę spora, zgromadzono i opisano tutaj państwa uznawane ciągle jeszcze za egzotyczne dla Polaków i Europejczyków, jak: Belize, Salwador, Nikaraguę, Gujanę, Bangladesz, Nepal czy Jamajkę, a nawet Sudan i Botswanę. Kraje z Ameryki Środkowej i Południowej są dla nas tajemnicze i dlatego fantastycznie interesują – podobnie, jak mniej uczęszczane turystycznie państwa Afryki czy te uznawane powszechnie za niebezpieczne.

Pozycja sprawdzi się na lekcjach geografii w szkole, ale również w domu – nie tylko jako forma edukacyjna lecz także, jako dobrze wykonany produkt rozrywkowy z kształceniem w tle.

Ładne, praktyczne wzornictwo, dobra jakość i przede wszystkim rewelacyjny pomysł to główne wyróżniki tej zabawki, w którą z przyjemnością gramy.

Film: „Świat BrainBox” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!