Recenzja gry Moje pierwsze obrazki BrainBox

Moje pierwsze obrazki” to najmłodsza gra z serii „BrainBox”, która może zawrócić w głowie rodzicom z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Cały cykl bazuje na rewelacyjnym pomyśle polegającym na szybkim zapamiętywaniu szczegółów z karty.

Zabawka dla 1-8 dzieci w wieku od 5 lat. Czas gry – 10 minut. Cel – zdobyć, jak najwięcej kart poprawnie odpowiadając na pytania odnoszące się do ilustracji na odwrocie. W pudełku znajdziemy 71 stosunkowo wytrzymałych kart, klepsydrę do odmierzania czasu, kostkę do losowo wybieranych pytań, instrukcję z zasadami gry.

Pierwsze wrażenie zbliżyło nas w stronę „Dixit”, ale to błędne myślenie, ponieważ jest to gra rozwijająca nie skojarzenia lecz zapamiętywanie! Startujemy uważnie przyglądając się obrazkowi przez 10 sekund, wytężona obserwacja pozytywnie wpływa na skupienie uwagi, wyciszenie dziecka, poprawia też spostrzegawczość, oddziałuje na koncentrację na drobnych elementach.

Rzut kostką to wybór pytania, a te są naprawdę szczegółowe – przyznam, że za pierwszym podejściem nawet rodzic wypada słabo! Jeśli odpowiemy poprawnie, zdobywamy kartę, która punktuje. Ścigamy się o karty przez 10 minut pełnych emocji i intensywnego analizowania kolejnych ilustracji. Angażujemy nie tylko pamięć, ale przede wszystkim spostrzeganie wzrokowe.

W grze z przeciwnikami musimy odpowiedzieć tylko na pojedyncze pytanie, natomiast w wariancie solo na wszystkie. Tutaj poprawiamy swoje rekordy i rozwijamy zdolności w oparciu o uzyskane wyniki własne, porównując je z poprzednimi rozgrywkami.

Idea jest genialna w swojej prostocie i dlatego się sprawdza! Jedyny słaby punkt gry związany jest z zapamiętywaniem pytań. Im więcej gramy, a będziemy chcieli dużo, bo jest fajnie, tym szybciej przyswoimy sobie listę poszukiwanych cech – podobnie jest przy grach quizowych bazujących na wiedzy uczestnika zabawy. Kiedy przestudiujemy już wszystkie karty i każde pytanie na odwrocie, to przy kolejnych partiach, odkrywając obraz, od razu będziemy wiedzieli, na co patrzeć.

Na całe szczęście wydawca już wprowadza na rynek kolejne pozycje i mnóstwo nowych ilustracji z podziałem na kategorie. Warto już teraz zainteresować się tym produktem.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!