Recenzja gry logicznej IQ Blox

Następne wyzwania dla dziecka w zmniejszonym rozmiarze, aczkolwiek ciągle interesujące i gwarantujące inteligentną rozrywkę dla szarych komórek. Tym razem w użyciu będą kolorowe bloczki, które podpowiadają, jak umieścić puzzle na planszy. Oto „IQ Blox”, w którym – na przekór nazewnictwu – blokady to najlepsza forma podpowiedzi dla gracza!

Łamigłówka do zabawy solo, dla dziecka w wieku od 6 lat. Otwierana skrzyneczka z przezroczystym wieczkiem, 7 kolorowych fragmentów układanki przypominających odrobinę wiązania DNA albo fortyfikacje obronne widziane z lotu ptaka, 4 białe ściany – ograniczniki kształtu w przestrzeni wyglądające, jak kanciaste podkowy, oraz książeczka pełna wyzwań.

Pola są ponumerowane, dzięki czemu łatwo odtworzyć wzór początkowy. Mury to duże ułatwienie, ponieważ nie da się na nich niczego położyć – klocuszek będzie odstawał od planszy, na której powinien wygodnie leżeć i dokładnie przylegać. Stopniowo będziemy zapełniali plansze pamiętając o jak najbardziej pozytywnych – przeszkodach.

Łamigłówka przypomina inne z tej serii, wszystkie one są do siebie bliźniaczo podobne, ale jak się okazuje – różnice w detalach mogą tutaj sporo namieszać. Super, że instrukcja i odpowiedzi zamkniemy razem pod wieczkiem – mieści się tu wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy.

Nada się dla dziecka, które już poznało serię IQ i potrzebuje nowych form sprawdzenia swoich możliwości, a że nauka uzależnia – przekona się każdy rodzic, który sprezentuje dziecku tego typu zabawkę. Dobry produkt, z tych rozwojowych dla przyszłego ucznia! Świetne testy dla umysłu i kolejne próby, przed którymi stawiamy naszych małych logików. Na pewno warto!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!