Recenzja gry Rodzina przy stole Dzieci kontra Rodzice

To nie prawda, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, bo chociaż fotografie familijne są urocze, to nasi bliscy są dla nas największym skarbem i oparciem, pomimo że doceniamy ich zazwyczaj dopiero w trudnych momentach naszego życia. U nas jutro urodziny, a więc, niechlubnie nazywany przez niektórych – spęd rodzinny. Taka gra, jak „Rodzina przy stole” wyśmienicie się nada!

Rodzina przy stole” to najnowsze otwarcie z cyklu „Dzieci kontra Rodzice”, kiedy brakuje meczy to zawsze można zagrać i porozmawiać – tematów do pogawędki jest tu bardzo wiele! Pozycja dla dzieci w wieku od 6 lat, 54 karty do gry.

Pierwsze wrażenie może mylić, ponieważ nazwa odrobinę kojarzy się z innym tytułem wydawnictwa „Dobre maniery”, natomiast to zupełnie odmienna konwencja i sporo zmian! Nie ma podziału na karty adresowane do dzieci i dorosłych. Nie ma również odpowiedzi, ponieważ każde pytanie dotyczy bezpośrednio członków rodziny i może być wstępem do dłuższej rozmowy, zgłębiania tematu.

Pytania odnoszą się do naszych preferencji, gustu, wyborów, planów i marzeń, historii rodziny. Są tutaj pytania konkretne – o detale, dokładne i szczegółowe, są też ogólne – możemy je swobodnie rozwijać lub interpretować. Są nawet filozoficzne i egzystencjalne! Podobają nam się pytania typu co by było, gdyby? Stawiają one nas w rozmaitych, czasem niecodziennych sytuacjach – można się nawet bawić w zamianę ról!

Zdarzało się, że w grach z serii „Dzieci kontra Rodzice” pojawiały się wybrane, pojedyncze pytania indywidualne, pozostawione bez rozwiązania. Pomysł, żeby cała talia taka była jest genialny! Kiedy mamy siebie na co dzień, czasem zaczyna brakować tematów do rozmowy, gdyż niby wiemy wszystko o sobie nawzajem. Inną sytuacją jest, kiedy spotykamy się od święta, wtedy trudno zacząć, gdyż nie wiemy o co zapytać…

Problem dialogu rozwiązuje „Rodzina przy stole” – jeśli brakuje ci inwencji twórczej, nie chcesz rozmawiać o pogodzie czy polityce, pragniesz bliżej poznać członków rodziny, a może brakuje ci śmiałości, aby pytać – skorzystaj z gotowej ściągawki. Zapytanie z gry ma też inną zaletę – wymyślone jest przez obcą osobę, co gwarantuje dodatkowy, akceptowalny przez wszystkich luz i dystans, bo to przecież tylko forma zabawy, nie wścibstwo teściowej czy przesłuchanie dziecka.

Warto również zauważyć, że nie czuje się, że to jakiś rodzaj quizu, ponieważ nie ma tutaj dobrych czy złych odpowiedzi. Nie ma testowania: z wiedzy, inteligencji, zapamiętywania czy szybkości reakcji. Jest za to klejąca się rozmowa i często wam się zdarzy, że kiedy usłyszycie cudzą wypowiedź, będziecie chcieli dodać coś od siebie, wyrazić własne zdanie. To jest fajne, bo rozmowa na ciekawe tematy zawsze angażuje, czasem nawet uzależnia – z gąszczu pytań każdy znajdzie tematy, które mu podchodzą, leżą!

Pyszna zabawa, a także może i coś więcej, ponieważ komunikacja mocno oddziałuje na psychikę i emocje, niekiedy różni, ale to zazwyczaj chwilowo, częściej jednak zbliża do siebie ludzi – otwarcie się, wyjaśnienie kwestii spornych. Pozytywnym efektem „rozgrywki” jest nie sama „wygrana”. Wspólne posiedzenie integruje, buduje więzi, łamie bariery.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Rodzina przy stole Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!