Recenzja gry Wakacje Dzieci kontra Rodzice

Po ostatnim zaskoczeniu, czyli braku podziału na dwie osobne talie, wracamy do podstawowych założeń serii „Dzieci kontra Rodzice”, tu w najnowszej odsłonie, idealnej na urlop, gdyż będą to właśnie „Wakacje”. Produkt jak najbardziej na czasie, ponieważ dzieci skończyły już szkołę, a pogoda zaczyna się poprawiać, można zatem otwierać grę, która w podróży również się przyda.

Wakacje Dzieci kontra Rodzice” to gra karciana z cieszącej się dużą popularnością serii, która dzieli się na wiele szczegółowych kategorii, co naszym zdaniem jest jej dużą zaletą. Pozycja dla dzieci w wieku od 6 lat, 54 karty z podziałem na pytania zadawane przez dzieci i przez dorosłych – najlepiej rodziców.

W tej odsłonie cyklu bardzo spodobała nam się przede wszystkim talia kart „Rodzice pytają dzieci”. Zacznijmy jednak od tej drugiej – niebieskiej. Nasze pociechy mogą nas zapytać o informacje odnoszące się do atrakcji turystycznych – zabytków i krajobrazu – zarówno w kraju, jak i poza granicami. Dzieci zawsze cieszą też pamiątki, warto zatem wiedzieć, co najlepiej przywozić ze sobą do domu. Będą też pytania o środki komunikacji miejskiej, najwygodniejszy rodzaj transportu w danej miejscowości – wiedza całkiem praktyczna i przydatna dla organizatora wycieczki.

My zapytamy dzieci przede wszystkim o zachowanie podczas podróży i zwiedzania, a także organizację własną dziecka, kiedy te jedzie samo bez naszej opieki, np. na kolonie czy obóz. Z odpowiedzi dziecko dowie się, jak atrakcyjnie i bezpiecznie zorganizować swój czas wolny podczas takiego wypadu i jak reagować w sytuacjach awaryjnych – w tym, do kogo zwrócić się o pomoc w razie potrzeby.

Mądra gra, która edukuje – szczególnie dziecko. Warto zagrać, najlepiej przed wyjazdem.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: „Wakacje Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!