Recenzja gry Antywirus Mutacja

Antywirus” jest i będzie w naszej kolekcji łamigłówek. Najwięcej bawi się nim tato i raczej rzadko wykorzystujemy ją w pracy, gdyż dla uczniów szkoły podstawowej jest odrobinę skomplikowana. Uproszczony model rozgrywki wprowadza „Mutacja”, warto się zainteresować.

Antywirus Mutacja” to pozycja dla dziecka w wieku od 7 lat, zgromadzono tutaj 60 wyzwań polegających na wysunięciu klocuszka wirusa poza układ. Ta gra nieco różni się od swojej poprzedniczki: jest mniejsza, przykrywana od góry wieczkiem, czego brakowało w wersji dużej, poruszamy się nie po skosie lecz pion-poziom, otrzymujemy 9 zamiast 11 elementów, stopery są wklęsłe – pierwotnie były wypukłe. Ze względu na model ruchu wyjście dla wirusa umieszczone jest na boku zamiast w narożniku planszy.

Pozycję z pewnością wygodniej się transportuje od jej poprzedniczki – pierwsza edycja gry posiadała otwarte od góry opakowanie, które dodatkowo przeszkadzało w jej przenoszeniu – często używamy dołączonej taśmy zabezpieczającej. „Mutacja” ma wieczko, zatem opakowanie papierowe można wyrzucić.

Zmiany w procesie przemieszczania puzzli oraz ich liczebności uprościły rozgrywkę. Klocuszki są mniejsze, dorosłemu przyjemniej manipuluje się standardową wersją gry, natomiast dziecku „Mutacją”.

Antywirus” jest bardziej elegancki i widowiskowy ze względu na swój rozmiar. Poruszanie się po skosie jest rzadziej spotykane, zatem jeśli posiadacie już łamigłówki tego wydawnictwa, warto sprawdzić, czy przebieg zabawy nie będzie dla was powtórką z rozrywki. Dla dziecka, które dopiero zaczyna zabawę z mechaniką polegającą na przemieszczaniu elementów zamiast ich dokładaniu, „Mutacja” powinna być bazową łamigłówką z uwagi na ułatwienia. Docelowo jednak lepiej zakupić „Antywirus” – to wyższy poziom rozrywki i łamania głowy nad zadaniami.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!