Recenzja Kaszlak Mały Konstruktor Profi Kultowe Auta PRL

„Maluch” z pewnością należy do samochodów historycznych, antyków prezentowanych na wystawach i zlotach, które nazywamy autami kultowymi. Obecnie jest już reliktem komuny, ale dawniej spotykany był na każdej niemal ulicy. „Mały Fiat” to teraz rarytas i pojazd poszukiwany przez osoby interesujące się motoryzacją i pragnące posiadać stylowy środek lokomocji.

„Kaszlak”, czyli Fiat 126p to zestaw z serii „Kultowe Auta PRL” będącą częścią produktów „Mały Konstruktor Profi”. Komplet liczy sobie 732 metalowe elementy, są tu również narzędzia do montażu – klucz płaski i imbusowy. Samochód to nie tylko karoseria, nie zapomniano zatem o ozdobnikach i wyposażeniu – czarne fotele, biała kierownica, duże plastikowe koła, nakładki budujące lampy pojazdu i przy zawiasach.

Model składamy w 38 krokach, ostatnie dwa slajdy są poglądowe na zbudowany już pojazd. Montaż bez pośpiechu i z przerwami na inne atrakcje zajmuje cały dzień.

Samochód po złożeniu robi piorunujące wrażenie, podobnie zresztą, jak wcześniej zaprezentowana „Złotówka”, czyli Fiat 125p. Projektantom modelu udało się uchwycić charakterystyczny boczy kształt pojazdu – w szczególności spadzistą linię i błotniki nad kołami oraz oryginalną klapę silnika – dla przypomnienia on tutaj wył na zadku.

Gotowa zabawka posiada ruchome koła, otwieraną klapę z przodu i z tyłu, oraz uchylne drzwi po obu stronach.

Z drobnych mankamentów – generalnie nie ma się specjalnie do czego doczepić, aczkolwiek: klucz imbusowy zużył się nam przed zakończeniem budowy – mieliśmy zapas, przydałyby się plastikowe obręcze – nakładki na osie, żeby koła nie dotykały dołu – tylko, że teraz fajnie kaszle, instrukcja pokazuje, aby przy podwoziu dać czerwone klocki z trzema otworkami, a powinniśmy użyć czarnych z czterema dziurkami, a tamte zastosować przy drzwiach – to wszystko jednak rozpracujecie w trakcie składania i dla ambitnych projektantów nie stanowi problemu.

Autko jest wspaniałe! Budowa była żmudna, ponieważ jest tego dużo, ale rezultat naszych starań satysfakcjonuje i staje się ozdobą półki. „Malacz” dołącza do naszej kolekcji, a już niebawem kolejne cudo, wynalazek rodzimej myśli technicznej – „Poldek”! Serce z emocji już szybciej bije…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „Kaszlak Mały Konstruktor Profi Kultowe Auta PRL” – unboxing

Film: „Kaszlak Mały Konstruktor Profi Kultowe Auta PRL” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!