Recenzja gry edukacyjnej Explore The Safari

Mamy przyjemność powitać nowego partnera naszego bloga, który przesłał trzy gry edukacyjne bazujące na puzzlach. Czy tak będzie wyglądała przyszłość układanej w formacie płaskim? Oceńcie sami…

Headu, jak sami informują – oferują pomoce dydaktyczne stymulujące w procesie zabawy inteligencję u dzieci. Pozycje są spersonalizowane dla odpowiednich grup wiekowych i oddziałują w sposób niewymuszony, spontaniczny na kompetencje dziecka, pozytywnie wpływają na zdolność uczenia się. Zabawki, które wam pokażemy przybyły z miejscowości Mosciano Sant’Angelo – są to Włochy, w regionie Abruzja. No to, do dzieła!

Tym razem nie będzie rozpakowywania, ponieważ Młody Giercownik nie dał rady wytrzymać, córka podeszła bardzo emocjonalnie do wykorzystania latarki z ultrafioletem w eksplorowaniu układanki i nie czekała ani chwili dłużej. Zobaczycie za to przebieg zabawy i złożony już piękny obraz.

„Explore The Safari” to pozycja dla dziecka w wieku 5-10 lat, która polega na uważnym obserwowaniu, odkrywaniu tajemnic puzzli, notowaniu obliczanych wyników badań. Zestaw składa się z 70 puzzli, specjalnej latarki, mazaka. Do zasilania konieczne będą trzy małe paluszki AAA.

Puzzle są są stosunkowo duże, gładkie, błyszczące. Po złożeniu przedstawiają sawannę i jej mieszkańców. Wiele tutaj różnorodnych gatunków zwierząt, piękne odcienie barw, w rogach znajdują się miejsca do zanotowania liczby wytropionych zwierząt oraz ukrytych symboli. Każdy fragment kiedy go oświetlimy ukazuje nowe oblicze, i znaczek.

Latarka z zakręcanym, bezpiecznym tyłem, gumowym przyciskiem włączającym, wyciąganym pojemnikiem na trzy baterie. Pisak standardowy, bez gąbki – należy wyposażyć dziecko w nawilżone chusteczki do ścierania adnotacji.

Po ułożeniu malunku przystępujemy do dalszej części zabawy, czyli poszukiwania obiektów, sumowania ich liczby, notowania wyników naszej pracy. Do zabawy nie jest konieczna znajomość cyfr arabskich, ponieważ piszemy na przystosowanych do tego polach. Zwierzęta wzajemnie się zasłaniają, czasem są widoczne tylko fragmenty ciała, nie jest to proste rachowanie, obserwacja safari wymaga koncentracji uwagi i skupienia.

Rozwijamy czynności manualne i logiczne myślenie – dopasowywanie do siebie fragmentów układanki. Ćwiczymy wykorzystanie narzędzi w procesie poznawczym – użycie ledowej latarki z fioletowym światłem. Analizujemy i syntezujemy zbierane dane – sumowanie obiektów widocznych gołym okiem oraz ukazujących się w promieniach emitowanych przez latarkę. Dziecko pyta o gatunki zwierząt, poznaje nowe, interesuje się tematem i poszerza swoją bazę wiedzy.

Młody Giercownik uwielbia tą zabawkę. Córka od razu zaczęła układać puzzle, kilka razy prosząc tatę o wsparcie – układanka nie jest łatwa. Latarka to dodatkowa atrakcja dla dziecka, a nagle wyłaniające się symbole to prawdziwa magia i wielkie odkrycie, które angażuje na długi czas. Aż chce się liczyć i badań teren!

Polecamy, tak powinny wyglądać kreatywne puzzle, które rozwijają i kształcą, to już nie tylko układanka, ale poprzez dodatkowe atrakcje prawdziwa gra edukacyjna. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEADU

Film: „Explore The Safari” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!