Recenzja gry Tik Tak Bum Junior

Tik Tak Bum” już kiedyś zawitała na bloga, było to w momencie kiedy wersja podstawowa produktu pojawiła się na rynku w nowej edycji. Gra zachwyciła nas bombą – tradycyjną okrągłą kulą, która kojarzy się z taką u nogi więźnia, z podłączonym u góry lontem. Świetne w niej było to, że tykała i nigdy nie wiedzieliśmy kiedy wybuchnie, ponieważ czas był zmienny. Gra niewątpliwie edukacyjna, ponieważ losowaliśmy eleganckie czarno-białe karty i należało wymyślać nowe słowa zawierające odpowiednie głoski.

Tym razem jej odmiana dla dzieci. „Tik Tak Bum Junior” to jednak zupełnie inna gra, chociaż na podobnych zasadach. Sercem produktu jest oczywiście bomba – ciągle tak samo szałowa, jak wtedy. Inne są jednak karty.

Rysunki przypominają nam scenki z komiksu. Kreska rysownika jest dobra, kolory lekko przyblakłe, ale pasujące do konwencji. Napisy w czterech językach, ponieważ to wersja międzynarodowa – nam to odpowiada, ponieważ przy okazji poznajemy nowe słówka i zwroty.

Celem jest podanie słówka dopasowanego do wizerunku na karcie, czyli wchodzącego w skład danego zbioru, następnie musimy szybko przekazać bombę zanim ta wybuchnie – usłyszymy charakterystyczny się sygnał dźwiękowy. Osoba, która miała ją aktualnie w ręce zdobywa kartę, gramy do momentu, aż któryś z uczestników zabawy zdobędzie ich pięć. Wygrywa gracz posiadający najmniej karty.

Rozgrywkę możemy urozmaicać, ponieważ możemy podawać słówka w kolejności następujących po sobie liter alfabetu, ewentualnie w wybranym przez nas języku. Kategorie opisane są w kilku językach, zatem możemy bawić się w gronie osób nie rozumiejących języka polskiego, z tego samego powodu to także świetna gra edukacyjna w zakresie poznawania i powtarzania słownictwa.

Piękna gra, pięknie wykonana, świetnie a prosto pomyślana, wywołująca silne emocje ze względu na chaotyczny upływ czasu. Nada się do nauki, na imprezę, a także jako pozycja typowo familijna. Warto ją polecić.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!