Recenzja gry Serpentyna Kolorowe Węże

Nudzi was domino? A może mechanika się podoba, ale kości są nieatrakcyjne dla dzieci? Świetnym zamiennikiem będą karty!

Serpentyna Kolorowe Węże” to pozycja dla 2-5 osób, dzieci w wieku od 4 lat, rozgrywka jest prosta i szybka – zajmuje ok. 15 minut.

Tutaj nie dokładamy oczek, a fragmenty ciała węża. Bazujemy nie na ilościach lecz na barwach – w tym tęczowych jokerach. Cele są proste – kończyć wielobarwne węże i zdobywać za nie punkty. Będziemy dodawali pojedyncze karty do węża pomiędzy nami, kiedy karta nie pasuje, to tworzy nowego węża. W momencie dodania głowy lub ogona, który skompletuje ciało – zwierzę punktuje dla gracza, który dołożył ostatnią kartę. Może się zdarzyć, że węże na stole będzie można połączyć w jednego długiego gada. Karty możemy obracać i dopasowywać. Jeśli pod koniec gry kart mamy tyle samo, wygrywa ta osoba, która ma najdłuższego węża.

Gra jest mega prosta, bardzo szybka i oczywiście losowa. Natomiast jest świetną pozycją kiedy potrzebujemy zagrać z dzieckiem, a nie za bardzo nam się chce, chociażby z powodu zmęczenia. Pozycja nada się do zabawy z małym graczem ponieważ reguły są banalne, a przebieg rozgrywki bardzo lekki i wciągający. Zabawa angażuje wzrok i koncentruje uwagę na barwach. Produkt nie zajmujące wiele miejsca w plecaku.

Fajna. Lepiej zagrać z wężami niż kolejny raz bawić się w „Piotrusia” lub pozycje bazujące na łączeniu puzzli. Nowatorska i to jej zaleta.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!