Recenzja gry planszowej Batyskaf

Pierwsze, co pomyślałem, jak zobaczyłem planszę – zgapili i zrobili kopię „Rekina” i że lubię ryby, ale no bez przesady. Następnie pudełkowy szok, na co mi zapakowane powietrze. A potem zaczęliśmy grać i było fantastycznie!

Batyskaf” to naprawdę ciekawa gra zarządzania ryzykiem z elementami losowymi, jak pobór kart tleny, ale również planowaniem własnego kursu – tu nie za horyzont, a w pionie – pełne zanurzenie! Gra planszowa dla 2-4 osób w wieku od 7 lat, rozgrywka zajmująca ok. 30 minut. Pozycja zwyciężyła w IV edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem Granny” – cieszy nas, że mamy takich zdolnych projektantów.

Celem gry jest odłowienie najbardziej wartościowej grupy zwierząt z morskiej toni. W grze zaawansowanej dodatkowo zdobywamy noty za komplety z tej samej strefy głębokości. W przypadku rozpatrywania remisu sprawdzamy, komu pozostało więcej kart z tlenem.

Każdy z graczy otrzymuje batyskaf, po kolei będziemy się opuszczali w dół i pozyskiwali egzotyczne okazy – im niżej, tym potrzeba więcej tlenu, wzrasta ryzyko, że wypłyniemy na powierzchnię bez zdobyczy, ale kiedy już się uda zdobywamy świetny wynik.

W grze występuje strefa poniżej 100 m, z której należy wypłynąć w kolejnej turze. Oryginalne sztuki łapiemy zazwyczaj na raty, dzieląc nasza podróż, ale kiedy zabraknie tlenu następuje kryzys i alarmowe wynurzenie, już z pustymi rękami – żyjątko wraca na swoje miejsce. Jeśli jednak uda nam się bez przeszkód opuścić strefę ryzyka – zdobywamy dodatkowe karty z tlenem na kolejną podróż.

Zabawa łodzią podwodną jest bardzo przyjemna, estetyczna wizualnie, bardzo ciekawa tematycznie i przeniesiona na wyjątkowo wygodne planszowe reguły gry. Rozgrywka satysfakcjonuje, konkurujemy o najlepsze zdobycze, a emocje rosną kiedy gramy brawurowo – a hazard zawsze uzależnia! Uczymy się szacować ryzyko, lekkomyślni rozwijają w sobie poczucie odpowiedzialności, a radość z wygranej jest ogromna.

Przy otwarciu nie byliśmy zadowoleni, ale ostatecznie okazuje się podobnie, jak z „Rekinem”, że rozgrywka daje wiele satysfakcji i jest wyjątkowo radosna dla wszystkich członków rodziny. Bardzo nam się podobało!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „Batyskaf” – unboxing

Film: „Batyskaf” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!