Recenzja gry Abecadło BrainBox

Ostatnio rozwijamy się z serią „BrainBox” – zabawa jest przednia. Produkty bazują na prostej lecz wybitnie dobrze działającej mechanice – zapamiętujemy na czas rysowaną stronę karty, a następnie odpowiadamy na pytania zapisane na odwrocie. Kolejny produkt tej marki to „Abecadło”, czy do nauki liter gra też się nada?

Pozycja chodzi na kaflach, kostką wybieramy numer pytania, klepsydra odmierza czas przeznaczony na obserwację ilustracji. Jest to produkt edukacyjny dla dzieci w wieku od 4 lat, rozgrywka solo lub w grupie do 8 uczestników zabawy.

Gra jest tak samo ładna, jak jej poprzedniczki pokazywane wcześniej na blogu, natomiast raczej nie pomoże wam w nauce kaligrafii, raczej przyda się do rozpoznawania liter i kojarzenia znaków z obiektami ukazanymi na ilustracji.

Naszym zdaniem do nauki poprawnego zapisywania liter najlepiej sprawdzają się te najstarsze typy gier, kopiujące od lat te same modele, sprawdzony trening manipulacji dla rączki – zapis szlaczków, a następnie właściwych liter po kropkach z oznaczeniem strzałką kierunku pociągnięcia kreski. Zawsze popularne były też trójwymiarowe literki, które można było przyklejać magnesami na lodówce lub tablicy magnetycznej i tworzyć swoje napisy – wypukły kształt łatwiej zapamiętać, bo tutaj angażujemy kolejny ze zmysłów – dotyk.

BrainBox: Abecadło” rozwija pamięć, która oczywiście bardzo przydaje się w nauce, pomaga również skojarzyć dźwięk wymawianej litery i jej kształt ze słowami, które ta rozpoczyna, ukazanymi tutaj na ilustracji. Trochę szkoda, że obrazki nie są podpisane, wtedy dziecko mogłoby zobaczyć samą literę w wyrazie opisującym rysunki.

Gra pomaga w skupieniu uwagi, dziecko ćwiczy szybkie zapamiętywanie i odtwarzanie informacji z pamięci. Zabawa jest bardzo dobra, natomiast jej praktyczne zastosowanie zależy od tego, jakiego produktu oczekiwaliście odnośnie nauki alfabetu.

Naszym zdaniem „BrainBox” przydaje się głównie do rozwijania umiejętności zapamiętywania oraz grupowania informacji w zbiory wiedzy z danych kategorii tematycznych. Jest to bardziej gra słowna niż związana z graficznym odtwarzaniem abecadła przez dziecko, co jest nam aktualnie najbardziej potrzebne.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!